Mládež

20.10.2021

Skvělá účast U 11 Valmezu na Landek Cupu 2021

Po obrovském úspěchu na turnaji mládeže a postupu na republikové finále se valašskomeziříčský tým ročníku 2011, pod vedením trenérů Jaroslava Golaně a Lukáše Jurajdy, přihlásil o pár dnů později na známý velký turnaj přípravek Landek Cup v Ostravě Petřkovicich.

Ambasadorem turnaje byl bývalý reprezentant Tomáš Galásek.
Přihlášených 24 týmu od počátku naznačovalo, že každý zápas bude především tvrdý boj.
Naši borci hned od prvního utkání neponechávali nic náhodě a makali na plné obrátky od samého začátku. Zaslouženou odměnou jim byla vítězství - 2x nad Zlínem v celkovém poměru 6:0 nebo nad Baníkem Ostrava 3:0 či jedním z polských týmů.


Bez zráty bodu a tedy se samými vítězstvími se náš tým probojoval až jo finále tohoto prestižního turnaje a tak opět výborně reprezentoval klub Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí.


Ve finále se od nás odklonilo štěstí. V zápasu jsme vedli 2:0, bohužel jsme nakonec nejcennější trofej nad hlavu nezvedli, neboť v poslední sekundě zapasu jsme od České Vsi dostali gól na 3:4 a zápas byl vzápětí ukončen.
Za zmínku stojí gólový hattrick Matyáše Veselého ve finále.


Poděkování patří celému týmu za obrovskou bojovnost a rodičům hráčů za parádní podporu.
Říká se, že prohra ve finále je někdy horší než výhra v zápasu o 3. místo, a tak bezprostředně po závěrečném hvizdu rozhodčího byly v hráčích protichůdné pocity. Našim valašskomeziříčským fotbalovým nadějím patří obrovské díky, stejně jako trenérům, kteří své svěřence kromě zavazování kopaček naučili a dále učí hrát fotbal a jejich práce se začíná projevovat. Děkuji za hezký zážitek


Vladislav Grygařík

Vedení klubu Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek děkuje hráčům týmu ročníku 2011 za vynikající a příkladnou reprezentaci klubu a trenérům Goláňovi a Jurajdovi za kvalitní vedení svých svěřenců. S radostí kvitujeme i pravidelnou rodičovskou podporu malých fotbalistů.
 

Karel Straka