04.08.2015

Přípravná utkání TJ VM U 19 a U 17

Přípravné utkání dorostu TJVM U19 vs. SK Hanácká Slávia Kroměříž U17 2:1 Branky: Ostřanský, Straka TJVM U17 vs. SK Hanácká Slávia Kroměříž U16 5:1 Branky: Gajdoš 3x, Gajdůšek, Sovák

Přípravné utkání dorostu
TJVM U19 vs. SK Hanácká Slávia Kroměříž U17 2:1
Branky: Ostřanský, Straka
TJVM U17 vs. SK Hanácká Slávia Kroměříž U16 5:1
Branky: Gajdoš 3x, Gajdůšek, Sovák

Sestava U19:
Skalík (70. Černý) - Zachrdla (68. Straka), Solanský T., Bayer, Bulla - Kelnar, Šnajdr - Ostřanský, Bill (68. Gajdůšek), Lejska (46. Geryk) - Poláček (46. Čaňo).
Průběh utkání U19:
Začátek utkání se sice kvůli pozdnímu příjezdu hostí trochu zpozdil, ale jinak vše proběhlo naprosto v pořádku a korektně.
Celý zápas jsme byli herně lepší, vypracovali jsme si celou řadu brankových příležitostí a nadějných zakončení, ovšem finální fáze a samotná koncovka byla největším problémem, jak docílit snadného vítězství.
V 5. minutě zahodil první velkou šanci Poláček, v 19. minutě mířil jen těsně nad branku z vyložené pozice Ostřanský, v 25. minutě měl po rohovém kopu před sebou prázdnou branku Zachrdla, ale ani on nedokázal hlavou dostat míč do sítě.
V 31. minutě se po centrovaném míči Lejsky konečně prosadil Ostřanský - 1:0.
Ve druhém poločase zahodili postupně další velké příležitosti Bulla, Ostřanský, Čaňo, Geryk a Gajdušek.
V 65. minutě se hosté z ojedinělé akce dočkali vyrovnání, když střela pod břevno ze střední vzdálenosti překvapila Skalíka, který nedoskočil.
Vítězství nakonec zařídil nejmladší člen na hřišti Straka, který po úspěšném napadání rozehrávky proměnil svůj samostatný únik na brankáře - 2:1.
"Jsme rádi, že jsme dokázali vyhrát a ve hře jsme si znovu zkusili některé principy a znaky, které bychom chtěli dlouhodobě praktikovat. V postupném útoku jsme se zlepšili a vytvořili si opravdu hodně šancí, ale to byl dnes pro nás neřešitelný problém. Měli jsme dnes dát pět, šest gólů. Hosté pak z velké dálky vyrovnali a měli další náznaky protiútoků, ale obranná fáze nám dnes fungovala velmi dobře. Výhru zařídil Straka, který jednoduše a výborně zakončil a zařídil výhru pro náš tým. Je třeba být ale pokorný. Soupeř byl z vyšší soutěže, ale věkem mladší, takže musíme dále pracovat a ve středu a pak v neděli se v utkáních ještě zlepšit," zhodnotil přípravu Jan Navrátil, šéftrenér mládeže.