Mládež

13.06.2024

Mladší žáci SD Prostřední Bečva/Horní Bečva čtvrtí na okresním finále mladších žáků

Mladší žáky našeho partnerského klubu z Prostřední Bečvy v SD s Horní Bečvou čekalo vyvrcholení v podobě turnaje o přeborníka okresu Vsetín.

Náš tým sehrál 7 vyrovnaných zápasů s celkovou bilancí 4 výhry a 3 prohry. V celkové tabulce nám o jeden jediný bod uteklo možné 2. místo. I tak je to pro náš tým skvělý výsledek a podařené zakončení sezóny.
Na turnaj jsme jeli s respektem, ale také s chutí předvést dobré výkony a pokusit se o medaili. První důležitý zápas jsme sehráli s Dolní Bečvou. Po vyrovnaném souboji jsme ke konci zápasu dali po pěkných akcích 2 branky a zápas vyhráli.
Další zápas nás čekal zápas s bojovným týmem Kelče. Tentokrát byl o jeden gól šťastnější soupeř a vyhrál 1:2.
Třetí zápas jsme sehráli s už známým soupeřem z Hrachovce. Znovu vyrovnaný souboj jsme prohráli o jeden gól 0:1. 
Čtvrtým zápasem jsme se opět chytli a po vydřeném výkonu jsme porazili silný Vsetín B 1:0
Pátý zápas nás čekal tým Kateřinice/Ratiboř. Věděli jsme, že pokud bychom ho zvládli,  posunuli jsme se na medailové umístění. Bohužel štěstí bylo na straně soupeře, který vyhrál 1:0.
Šestý zápas byl z našeho pohledu nejjasnější. Po kvalitním výkonu jsme porazili 2:0 Valašskou Polanku.
Do posledního zápasu jsme šli s vědomím, že pro pár hráčů to je poslední zápas za mladší žáky. Prohrávali jsme, ale tým se zvedl a zápas ze stavu 0:1 otočil na 2:1.
Celkově jsme v konečné tabulce obsadili 4. místo. O jeden gól a bod více, tak jsme skončili na 2. místě.
Kluky musím pochválit. Předváděli velmi dobré výkony a bojovali jeden za druhého. To i přesto, že se nám v průběhu turnaje zranilo několik hráčů.  Celkově 4. místo v okresu je parádním výsledkem. O lepší umístění můžeme zabojovat příští rok, kdy většina kluků bude končit v mladších žácích.

Marek Fiurášek