Podívejme se na dění v mládeži našich partnerských klubů - Vidče, Liptálu, VKK a Krhové.

Výsledky mládežnických kategorií TJ VIDČE
Dorost
sd Vidče/Val.Bystřice – sd Ratiboř/Kateřinice 2:0 (1:0 )
Branky: Kraus Hynek, Cáb Ondřej.
Sestava: Urban Šimon, Machýček Adam, Pavlíček Vojtěch, Žitník Adam, Dobeš Filip, Šimša David, Svak Filip, Mroček Tobiáš, Kraus Hynek, Novák Lukáš, Cáb Ondřej ( stř. Onderka Adam, Mrkvica Michal, Pupík Ondřej, Mičkal Jan )
V posledním domácím jarním utkání jsme dokázali za silného větru porazit velmi kvalitního soupeře z popředí tabulky. Čtvrtá výhra ze šesti utkání se nerodila lehce, ale za bojovnost jsme si tři body zasloužili. Bezchybný výkon Šimona Urbana v bráně, výborná obrana a dva brejky, které dokonale vyšly. V prvním poločase již v 10.min. Lukáš Novák vysouvá Hynka Krause a ten střelou kolem brankáře otevírá skóre utkání 1:0. Ta samá situace ve druhé půli a tentokráte chladnokrevně v 59.min. prostřeluje hostující brankáře Ondra Cáb 2:0. V dalším kole zajíždíme na půdu lídra OP dorostu do Horního Lidče s cílem co nejvíce domácí borce potrápit v jejich tažení za titulem přeborníka okresu.

Starší žáci
sd Val.Bystřice/Vidče – sd Kateřinice/Hošťálková 4:4 (1:2)
Branky: Kraus Tomáš 2x, Kubját Jakub, Vaculín David.
Sestava : Polášek Kryštof, Bajza Benjamín, Pavlíček Vojtěch, Rohleder Martin, Mičkal Jan, Žitník Daniel, Mitáš Jaroslav, Merta Adam, Jurka Lukáš, Kubját Jakub, Kraus Tomáš ( stř. Špak Ondřej, Vaculín David, Pavlíček Jakub, Machýček Matyáš )
Před utkáním jsme byli favoritem, ale na hřišti to tak nevypadalo a dvěma slepenými góly v závěru nakonec byli rádi za remízu. Po brance Jakuba Kubjáta, kterého parádně našel před bránou Tomáš Kraus jsme vedli v 5.min. 1:0. Ještě do poločasu soupeř otáčí skóre a ze začátku půle druhé odskakuje na hrozivých 1:4. Minutu po čtvrté obdržené brance však uniká hostující obraně Tomáš Kraus a v zakončení je přesný. 51.min. stav 2:4. Sedm minut před koncem je sníženo na rozdíl jedné branky a střelcem je opět Tomáš Kraus 3:4. V 65.min. vypadává centrovaný míč z rukou hostujícímu brankáři a pro Davida Vaculína již není problém míč dopravit do sítě. Srovnáno 4:4. Další branka již nepadá a utkání končí remízou. Ve středeční dohrávce zajíždíme 25.5.2022 v 17:00 do Podlesí, kde se utkáme se sdruženým týmem Podlesí/Hrachovec.

Mladší žáci
Vigantice – Vidče 4:2 (2:1)
Branky: Vaculín David 2x.
Sestava: Petružela Adam, Randýsek Václav, Křenek Robert, Valčík Nikolas, Vaculín Teodor, Nerád Adrian, Vaculín Michal, Randýsek Matěj, Mandula Ondřej, Mičkal Tadeáš, Pavlíček Jakub, Vaculín David.
Na zápas k prvnímu týmu tabulky nám chyběly dvě naše stabilní opory obrany Vojta Špak a Marek Pastor. Využili jsme tak možnosti posílit tým o ročníkově starší hráče Davida Vaculína a Kubu Pavlíčka. Na první gól domácích ve 12.min. jsme dokázali odpovědět o šest minut později po individuální akci Davida Vaculína, který z pozice stopera prošel celým hřištěm a nedal domácímu brankáři šanci 1:1. Ještě do poločasu přichází střela domácích, která se odráží od tyče k nikým nekrytému hráči a ten pohodlně do prázdné branky skóruje 2:1. V druhém poločase se naše hra zlepšila, ale soupeř vědom si své výškové a silové převahy nás zatlačil a logickým vyústěním byly dvě vstřelené branky. Nicméně naší kluci se nevzdávali ani za tohoto nepříznivého stavu, bojovali a po krásné akci svůj vynikající výkon korunoval David Vaculín vstřelením druhé branky na konečných 4:2. Více jsme již proti takto silnému soupeři nedokázali. Trenér Vladimír Nerád.

Mladší přípravka
Mladší přípravka absolvovala v neděli dopoledne turnaj na Juřince. Celkem tři zápasy 2x12.min. Tentokráte pouze v osmi, ale opět s velmi kvalitním týmem. Po úvodní výhře nad domácí Juřinkou následovalo vítězství s Kateřinicemi a v posledním zápase, ve kterém se opravdu bylo na co dívat výhra nad snaživým Zubřím I. Opět výborný Pepík Mikulenka v bráně, spolehlivá obrana a vynikající útok. Na turnaji nastoupili Pepík Mikulenka, Jirka Divín, Petr Ryboň, Matyáš Cáb, Mikuláš Duda, Veronika Barabášová, Renda Barabáš a Honza Mikuda. Už teď se těšíme na první pořádný zájezd na turnaj a to v neděli 29.5. do Nového Hrozenkova.

Vladislav Basel

Liptál

Dorost

Bezměrov - Liptál 4:6
Za dnešní utkání musím kluky pochválit. Zajížděli jsme dnes na druhý tým tabulky, s velkou pokorou ale ještě s větším odhodláním a bojovností zvítězit. Na krásném hřišti jsme odehráli bojovné utkání, kde kluci podali konečně svůj standart, který do nich drtime neustále, po poločase 2:0 předvádíme krásný obrat během deseti minut na 2:3. Borcům to není pořád málo, tak nátlakovou hrou a kvalitou zvyšujeme na 5:2. Soupeř opět povolává z šatny tři hráče ročníku 2003, aby s tím něco udělali, ale bohužel s rozjetým Liptalem už nemají šanci. Já moc nechválím, ale ale dnes musím speciálně pochválit oba naše benjaminky ročníku 2008 Ondru ( Brta) a Jakuba (Goro), a zvlášť Dana Knebla, borci jen tak dále.

Liptál - Vizovice 1:2
Nevím, co se stalo, ale většina kluků byla k nepoznání. Chyběla nám kvalita na míči, pohyb i nasazení. Kluci z Vizovic sice byli po fyzické stránce větší a možná i starší, ale nám nic nebránilo, abychom je chytrostí přehráli. První půle se přelévala z jedné poloviny na druhou s drobnými náznaky kombinace a fotbalovosti. Režisér okresního přeboru by měl radost, ale já ne. Druhá polovina zapasu se nesla v podobném duchu, ještě zaplať panbůh, že jsme měli v bráně dnes vyborně chytajícího Martu a dobře pozičně hrajícího Kubu Sommera.  První zapas nám sice na domácím hřišti nevyšel, ale o to máme větší motivaci pro zápasy příští.

Michal Trochta

Starší přípravka porazila Rajnochovice 9:5. Branky: Martin Ondrašík 3, Jiří Labaj 2, Šimon Podrazil, Daniel Michálek 2, Štěpán Šebesta.

Krhová

Mladší žáci SD Krhová/Juřinka remizovali s Horní Bečvou 4:4. Branky: Adam Maliňák, Adam Stodůlka 2, Adam Štěpančík.

VKK

Starší přípravka prohrála s Lačnovem 6:12. Branky: Jaroslav Pastucha 3, Michal Orság, Petr Martinec David Kmošťák.

Mladší žáci prohráli 8:0 v Chropyni.

Starší žáci prohráli v Chropyni 1:7. Branku dal Jiří Gášek.

Dorostenci prohráli doma se Slušovicemi 0:6.