12.04.2023

Mládež Valmezu 5. dubna - 12. dubna

Středa patří uplynulému týdennímu dění v mládeži Valašského Meziříčí.

O velikonočních svátcích si své zápasy odehrály i naše mládežnické týmy. Pouze domácí zápasy našeho dorostu byly z důvodu nepřízně počasí odloženy.
U19
TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Viktorie Přerov - odloženo

U17

U15
SK Uničov - TJ Valašské Meziříčí 3:0 (2:0)

Netradičně jsme hráli ve čtvrtek a zápas se nám vůbec nepovedl. Fotbal který nebyl v některých fázích moc koukatelný. Hodně nakopávaných míčů, jak od nás, tak od soupeře a do toho koncert spálených šanci. V prvním poločase jdeme 3 krát sami na brankáře 1 na 1, ale v zakončení si počínáme tragicky a ani jeden nájezd nekončí brankou. Do toho zahráváme hodně rohových kopů a nic v brance soupeře nekončí. Uničov první gól dává po centru z pravého kraje a tečovaným míčem překonává našeho brankáře poprvé. Druhý gól přidává po našem špatně rozehraném rohu. Rychlou rozehrou dobředu překvapují jak naší obranu, tak i Křupise, který ještě zkusil výběhem z brány míč odkopnout, ale marně. Poločas 2:0 a hlavy jdou dolů. Druhý poločas se odehrává vesměs na soupeřově polovině. Deset a možná i více rohových kopů, slibné standartní situace, dobré střely zpoza šestnáctky, ale nic nedokážeme přetavit v branku. Do toho nás soupeř trestá gólem na 3:0 z jejich rohu, který laxně bráníme. Zkoušíme to vytáhnout ještě na 3 útočníky, ale v tomto zápase nám není předurčeno skórovat. Je to velká škoda, zápas jsme mohli jasně vyhrát. Před zápasem v šatně si říkáme, aby jsme si dali záležet na zakončení, ale možná to kluci měli až moc v hlavě a dnes nám přesná muška totálně selhala a to rozhodlo. Přeji klukům, aby se aspoň v dalším týdnu dobře zkoncentrovali a připravili na přijímací zkoušky na střední školy a všechno dopadlo jak má. A v neděli proti Přerovu přišli s čistou hlavou a správně naladěni, abychom na domácí půdě potvrdili naší kvalitu a dokázali opět bodovat.

Filip Pikal

U14
SK Uničov - TJ Valašské Meziříčí 30:2

Na dnešní den jsme se s týmem těšili. Jednak jsme poslední víkend porazili Vsetín a jednak jsme si naplánovali celý den spolu jako jeden tým. Ráno lehké trénink, oběd a pak odjezd na zápas k vedoucímu týmu tabulky. Vše klapalo a kluci byli na zápas natěšení, že vyzkouší 3 typy rozehrávky od brány, které jsme celých 14 dní cvičili. Bohužel soupeř do utkání vletěl a v 15 minutě to bylo po 2 chybách a 5 výstavních göĺech 7:0. Soupeř se uklidnil a my odehráli 20 minut vyrovnaného zápasu, kdy jsme 1 gól dali Samem Toráčem a 1 dostali z penalty. V posledních 5 minutách poločasu jsme nasekali další 3 chyby a bylo to 11:1. Přitom jsme hráli náš nejpěknější fotbal z hlediska kombinací a dostali se nejčastěji na soupeřovu polovinu v této sezóně. A tak to bylo i v druhém poločase.  A právě asi díky tomu, že jsme byli na jejich půlce docházelo k rychlým brejkům soupeře po naší ztrátě míče a bezchybnost soupeře v zakončení přinesla smrtelný výsledek, kterému se nechce ani věřit. Ale zásadní pro náš rozvoj jsou pozitiva v rozehrávce a kombinaci od brány, na kterých budeme stavět v týdenním tréninku a zápase proti Přerovu. A máme bezva střelce, Sama Toráče a výborného brankáře Honzu Brňovjáka, kteří hrají bez ohledu na stav od první do poslední minuty. A tým se od nich učí a kluci na sobě pracují. To nás trenéry těší nejvíc.

TJ Valašské Meziříčí - TJ Sokol Horní Bečva 17:2

branka TJVM: 4x David Blažek, 4x Tobiáš Foltýn, 3x Matyáš Capil, 2x Adám Král, 2x Dominik Jurajda, Dominik Adam, Patri kKedroň

OP mladší žáci - B tým

TJ Sokol Podlesí - TJ Valašské Meziříčí 4:4

branka TJVM: 2x Robert Šulák, Kristián Cicko, David Fac

U10
Velikonoce, volný víkend a konečně lepší počasí přímo vybízely k "mimofotbalovým aktivitám" a my jsme pro kluky, kteří neodjeli na víkendové pobyty nebo za rodinami připravili doprovodný program na oba víkendové dny, jak na sobotu, tak i na neděli.

Za ValMez se zúčastnili: Jan Blabla, Sofie Hausová, Jiří Havel, David Cahlík, Štěpán Kuba

V sobotu jsme Zamířili do Opavy. "Slezský" hostil Jihlavu a potřeboval nutně vyhrát, aby odskočil od sestupového pásma. Zápas dvou bývalých ligových klubů sliboval zajímavou podívanou a přesně tak se i stalo. Na našich tradičních místech hned za střídačkou hostů kluci a Sofča viděli, jak dokáže být fotbal krásný a zároveň krutý. Opava nevyužili řadu gólovek, aby v poslední minutě dlouhého nastavení inkasovala ze standardky vyrovnávací branku.

V neděli jsme pak navštívili Olomouc. "Hanáci" chtěli v zápase proti Bohemians odčinit vysokou porážku z minulého kola na Slavii a čekal se ofenzivní fotbal. Před samotným zápasem probíhal doprovodný program, na kterém kluci soutěžili o ceny, fotili se s maskotem Sigmundem a nechali si podepsat kartičky od hráčů Sigmy. Přes inkasovanou první branku dokázala Sigma zápas otočit, ale Bohemka ukázala aktuální výbornou formu a nakonec i zde skončilo utkání nerozhodně.

Jan Blabla

U8
OFS Turnaj  - stadion TJVM - pro počasí odloženo

U7
TJ Sokol Jarcová zorganizovala krásný turnaj v tělocvičně ISŠ, kde za ValMez nastupil jeden tým nejmladších hráčů. Kluci si zahráli 7 utkání a více jak 70 min hry plné gólů a kliček. Poděkování patří trenérům TJ Jarcová a VFA za organizaci příjemného dopoledne mezi mantinely.