Mládež

05.04.2023

Mládež Valmezu 29. března - 5. dubna

Podívejme se opět po týdnu na dění v mládeži Valašského Meziříčí.

Další víkend mistrovské sezóny naší mládeže máme za sebou a jako obvykle nesmí chybět hodnocení našimi trenéry.
U19
MFK Vítkovice - TJ Valašské Meziříčí 5:2 (3:1)

Branky: 9., 11., 41. (p) Kapler, 61. Michel, 77. Kunz – 45. Vaigl, 52.Veselý.

Sestava: Svak – Sušeň (24. Plandor), Vaigl, Nohavica, Zahradník – Kurinec, Pastrnek (46. Bílý) – Juřík (46. Barbořák), Veselý, Vozák (83. Hruška) – Vrána.

Netaktická, na některých postech nekoncentrovaná a naivní hra nám rychle sebrala respekt od soupeře. Hodně mladý tým domácích vycítil a ihned trestal naše hrubice. Do vítkovické obrany jsme se navíc těžce dostávali a tak první střela, která ohrozila brankáře byla z rohového kopu až kolem dvacáté minuty. Sice jsme se postupně zvedali a kvalitu jsme několika situacemi ukazovali, nicméně byly to opět Vítkovice, které po penaltě navýšily na hrozivých 3:0. Do hry nás přece jen dostala dorážka Vaigla po standardní situaci, která nás do druhého poločasu nakopnula.

V jeho úvodu přišlo snížení brankou Veselého a pracovali jsme na obratu. Ten nám tentokrát zhatil čtvrtý obdržený gól po nepohlídané standardce a na něj už jsme nedokázali odpovědět i v hodně vyložených situacích. Do hry vabank a otevřené obrany jsme navíc popáté inkasovali.

V zápase jsme dost situací nezvládli hlavně takticky. Neustále jsme pracovali na obratu i za hodně nepříznivého stavu, tentokrát byla kvalita soupeře proti. Navíc pár šancí v obou poločasech ještě pochytal Svak. Vítkovice dnes byly svým taktickým výkonem a hlavně řešením situací v obou šestnáctkách o tři branky nad námi. Z těžkých čtyř úvodních kol máme 9 bodů a potřebujeme hned v pátek najet na další vlnu v zápase s Přerovem. Nic lehkého a zadarmo, ani v žádném dalším utkání to nebude.

Jan Pítr

U17
MFK Vítkovice - TJ Valašské Meziříčí 4:1 (2:1)

Branky: Tončík 10‘, Závěta 30‘, Antonín 56‘, Tomášek 66‘ - Sedlák 42‘

Sovák (46‘ Krejčíř) – Bětík Aleš, Koňařík, Hub, Zedek, (70‘ Novosad) – Malíř, Sedlák, Marek, -

Kovář (70‘ Pečiva), Bětík Radim (60‘ Zubík), Vavřík.

Celkový výsledek je pro nás v konečném důsledku možná až moc krutý. První dva inkasované

góly jsme obdrželi po naší rozehrávce z vlastního pokutového území. Náš styl rozehrávání je

mnohdy možná až moc velkým rizikem, ale věříme, že jen těžké momenty hráče výkonnostně

posunou vpřed. V momentě, kdy se nám před poločasem podařilo vstřelit pěkný gól

Sedlákem, po součinnosti čtyř hráčů jsme věřili, že jsme stále schopni zápas otočit v náš

prospěch. Po našem dobrém tlaku se bohužel ale po 15 minutách do vedení 3:1 dostali

domácí, kteří vyřešili situaci na hraně ofsajdu a samostatným nájezdem překonali Krejčíře.

Čtvrtým gólem soupeř naši snahu v koncovce otupil a v tu chvíli jsme až do konce utkání

nebyli schopni výsledek vylepšit a bohužel jsme zahodili několik slibných šancí.

Kapusta, Krajča.

U15
TJ Valašské Meziříčí - FC Vsetín 6:1 (3:0)

Branky:2x David Šulák, 2x Michal Glamoš, Marek Dohnálek , Dominik Krůpa.

Nedělní derby proti Vsetínu nakonec vyznělo v náš prospěch. Ačkoliv to určitě nebyl jednoduchý souboj. Soupeř hrál velice dobře a hrozil nebezpečnými protiútoky. Naštěstí v brance jsme měli z mladší kategorie jistého Brňase a i naše obrana podala velice dobrý výkon, tak jako celý náš tým.
První poločas jsme soupeře přehráli a na těžkém terénu vedli 3:0. První gól dal Mára po velmi pěkném centru od Davida z pravé strany. Druhý gól byl jak přes kopírák, kdy na opačné straně centroval Jenda a míč do soupeřovy branky uklidil Dejv. Třetí branku přidal Glami, který utekl obrancům a svou střelu nekompromisně proměnil. Šancí bylo klasicky ještě více, ale další branku jsme již nepřidali.
Ve druhé půli udělal Vsetín dobrý tah, kdy dal do útoku svého kapitána a ten svou rychlostí zatápěl naší obraně, ti si s ním však poradili na jedničku. I tak ale snížili na 3:1, když jim Jenda namazal. To však naše kluky nezlomilo a přidali pod kotel. Svou slabší chvíli si vybral hostující brankář, který podal v zápase solidní výkon, ale 58 minutě neudržel tvrdou střelu a míč mu propadl za záda. Ten si našel náš vyhlášený doklepávač Dejv a navýšil skóre na 4:1. Další branku přidal Čudlis krásnou střelou zpoza vápna, která se od břevna odrazila do brány. Na konečných 6:1 korunoval naší výhru Glami. I v druhém poločase jsme měli další tutovky, ale ve většině případů jsme si vybili zuby na soupeřovém golmanovi.
Valašské derby jsme tedy zvládli, které bereme vždy velmi vážně. Teď zajíždíme ve čtvrtek do Uničova, kde budeme chtít opět stoprocentně bodovat a prát se v tabulce o nejvyšší příčky.

Filip Pikal

U14
TJ Valašské Meziříčí - FC Vsetín 5:3 (2:1)

Branky: 2x Samuel Točá, L"ukáš Pecha, Tomáš Kučera, Nikolaos Kokinopulos.

Dnešní zápas - tradiční derby proti Vsetínu - byl skoro už tradičně postiženo nepřízní počasí. Déšť proměnil umělou trávu v nasaklou houbu a teplota blízká nule byla příležitostí pro bojovníky.  I když se nám vstup do zápasu nepovedl, klukům se podařilo vždy zvednout hlavu a bojovat o vítězství.  Za staví 0:1, 1:2 i 2:3 si šli za svým a nakonec společným týmovým výkonem začínajícím u Honzy v bráně a konče naším hluchoněmým střelcem Samem v útoku. Hurá - první vítězství v sezóně je tady a kluci můžou po zásluze oslavovat!!!

Ondřej Koňařík

U13
TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 2:9 (1:3)

Branka TJVM: Daniel Krupa, Max Kelnar.

U12
TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 2:5 (0:2)

Branka TJVM: Jan Olejník, Matyáš Černoch.

U11
1. 4. - A tým

TJ Valašské Meziříčí . TJ Kelč 4:5 (2:4)

branka TJVM: 2x Mikuláš Cahlík, Dominik Jurajda, David Blažek

2. 4.  - B tým

TJ Valašské Meziříčí - SD Dolní Bečva/Vigantice 3:4 (1:1)

branka TJVM: Adam Král, Kristián Cicko, Dominik Jurajda

U8
Tento víkend si kluci zkusili hru proti ligovým i okresním týmům na VFA  MiniMorava v Rožnově.  V 9 utkáních si zahráli na umělá trávě za mírného deště desítky minut kvalitní hry se spoustou branek a pěkných akcí. Už se těšíme za týden na trávu na domácím stadiónu proti týmům z OFS.