03.05.2023

Mládež Valmezu 26. dubna - 3. května

Ve středu se pravidelně mapuje uplynulý týden mládeže Valašského Meziříčí.

Další mistrovské zápasy naší mládeže máme za sebou. A tradiční report nesmí chybět.
U19
FK Mohelnice - TJ Valašské Meziříčí 1:3 (1:2)

Branky: 11. Holinka – 7. Plandor, 37. Vaigl, 62. vlastní Šolc.

Sestava: Svak –Zahradník, Vaigl, Nohavica, Plandor (46. Šimurda) – Pastrnek, Kurinec – Sušeň, Juřík (74. Hanáček), Vozák (64. Vavřík) – Vrána (83. Sedlák).

Domácí na nás nastoupili s dlouhými míči a zaměstnávali nás v obraně několik minut. A to i díky tomu, že jsme hráli trochu zataženě a tuto hru jim dovolili. Poté jsme přece jen podnikali častější útoky a v sedmé minutě se ujali vedení po dorážce Plandora. O čtyři minuty bylo kvůli našemu nedorozumění srovnáno a začala pasáž, kdy se míč pohyboval častěji ve vzduchu než po zemi. Před koncem poločasu jsme hru zpřesnili a vytvářeli si standardní situace. Po rohu rozehraném Vránou se vznesl Vaigl a hlavou poslal gólově míč ke vzdálenější tyči.

Ve druhém poločase domácí pokračovali ve své hře, ale my se ji už tolik nepřizpůsobovali a hráli rychlejší kombinace. V zápase se začalo celkem dost jiskřit a bylo dobře, že jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Postaral se o to Vozák, který proniknul ze strany do vápna a jeho prudký centr si srazil domácí kapitán do sítě. Poté šli domácí do deseti a my začali kontrolovat hru až do konce.

Utkání nepřineslo nějakou extra podívanou. Bylo těžké a klid nám přinesla až třetí branka. Pozitivem kromě bodů je i zapojení všech hráčů do zápasu (teda kromě brankáře Sováka), z toho dva hráči z U17 měli svoji premiéru. Všichni si svoje úkoly kvalitně splnili a výrazně pomohli týmu k vítězství. Tím bychom chtěli poděkovat za bezvadnou spolupráci s kolegy a hráči z U17.

Jan Pítr

U17
FK Mohelnice – TJ Valašské Meziříčí 0:11 (0:5)

Branky: 3. Marek Ondřej, 6. Marek Ondřej, 22. Marek Ondřej, 32. Sedlák Samuel, 40. Marek

Ondřej, 55. Bětík Radim, 58. Bětík Radim, 60. Sovák Lukáš, 79. Bětík Radim, 80. Zedek

Vojtěch, 87. Krejčíř David.

Krejčíř – Novosad, Hub, Bětík Aleš, Květák – Sedlák (46. Kostka), Koňařík (46. Sovák), Pečiva –

Kovář (73. Ondrůch), Marek (73. Zedek), Vavřík (46. Bětík Radim)

Zápas to byl vydařený. Potěšil nás s trenérem Krajčou zejména fakt, že svou důležitost

v týmu potvrdili i hráči, kteří nemají oproti některým takové herní vytížení, jaké by si

zasloužili a výkon podali velmi dobrý. Soupeř až na některé výjimky z prvního poločasu příliš

nehrozil. Kluci šli do utkání od začátku s jasným cílem podat kvalitní výkon, podpořený o

výhru. Nezklamali, zápas odmakali a odměnou pro ně bylo vstřelení jedenácti branek.

Radomír Kapusta a Vojtěch Krajča

U15
TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Poruba 4:2 (3:1)

Branky: David Šulák 2x, Tomáš Motošický 1x, Honza Orel 1x.

Po třech porážkách v řadě jsme to konečně prolomili a připsali si do tabulky důležité 3 body. Zápas měl dobré tempo a diváci se určitě nenudili. Bylo k vidění hodně brankových příležitosti a i naše kombinace měla hlavu a patu.
První poločas jsme vyhráli 3:1, kdy jsme ze začátku přežili tutovku od Poruby, kde nás podržel v bráně Křupis. Pak Tony parádně podržel míč ve středu hřiště, poté poslal krásný pás na pravou stranu, který si přebral Jenda a jeho dobrá střela orazitkovala tyčku. Míč se pak následně odrazil k našemu doklepáčovi Dejvovi a ten chladnokrevně zakončil levačkou. Druhý gól zajistil výstavní střelou do šibenice náš kápo Mošt a bylo to 2:0. Třetí branku přidal opět Dejv, kdy mu krásně patičkou nachystal gólovku Mára. Soupeř však do poločasu ještě snížil, když si slabší chvilku v zápase vybral Křupis a neodkopl míč úplně ideálně.
Do druhého poločasu jsme šli s vědomím, že zápas musíme dotáhnout do vítězného konce. Mělo to náboj a dravost a i díky tomu jsme si vytvořili hodně gólových šancí. Bohužel jen jedna ale skončila v bráně soupeře. Mára prokličkoval polovinu hřiště a v pokutovém území připravil gól, jako na zlatém podnosu Jendovi, který se již nemýlil. Na 4:2 jsme si pak dali vlastní branku, ale závěr zápasu jsme už pohlídali.
Kluci podali velmi dobrý výkon, makali naplno a vyhráli naprosto zaslouženě. Pochvalu zaslouží celý tým, který dneska šlapal na jedničku. Škoda jen některých situací, které bychom mohli v zápase vyřešit lépe a výsledek by byl podstatně vyšší. Ale důležité jsou 3 body a to se podařilo. Teď nás čeká náročný týden, kdy ve středu zajíždíme do Přerova a v neděli máme zájezd do Hlučína. Tak snad si ze dvou venkovních zápasu, přivezeme co nejvíce bodů.

Filip Pikal

U14
TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Poruba 1:10 (1:3)

První poločas se nám povedl a hráli jsme vyrovnaný fotbal. Druhá půle už tak povedená nebyla a soupeř dokázal skórovat snadněji. I tak kluci zaslouží poděkování za bojovný výkon.

Ondřej Koňařík

U13
Odehraje svům mistrovský zápas v úterý, 2. 5. 2023 doma proti MFK Karviná.

U12

U11
A tým:

TJ Kelč - TJ Valašské Meziříčí 6:12 (3:5)

Branky: 5x Patrik Kedroń, 3x Tobiáš Foltýn, Dominik Adam, Dominik Jurajda, Jakub Hrdina, Matyáš Capil

B tým:

SD Dolní Bečva/Vigantice - TJ Valašské Meziříčí 6:3 (1:2)

Branky: Krisitán Cicko, David Fac, Jakub Veverka

U10
SD Jarcová/Jablůnka - TJ Valašské Meziříčí 1:7 (0:5)

V tomto utkání jsme mohli být spokojení pouze s prvním poločasem. Proti fyzicky vyspělejšímu mužstvu se nám ze začátku dařilo hrát rychle a chytře, především v defenzivě se nám dařilo využít již naučených automatismů, díky kterým jsme nepouštěli soupeře do zakončení a rychle jsme odskočili do vedení.

Druhý poločas se nám ale nepovedl tak, jak jsme si představovali.

Po zisku míče nám chyběla přímočarost a lehkost, měli jsme málo pohybu v přechodové fázi, hráli příliš pomalu ve středu hřiště, nechodili aktivně do nabídky, nefungovalo nám odskakování do volných prostorů, více jsme tzv. bourali, než kombinovali a tím pádem jsme se málo dostávali do zakončení.

Velkým pozitivem ale byly standardky. Defenzivní a především ofenzivní, kdy jsme si opět vyzkoušeli varianty rozestavení, po nichž jsme zase dokázali skórovat a kdy kluci dokázali sami, vlastní kreativitou podle situace na hřišti zahrát i varianty, které jsme dosud probírali jen v rámci teorie a v praxi na tréninku ještě nezkoušeli...

V těchto situacích ukázali chytrost a potvrdili velkou perspektivu.

Jan Blabla

U8
V sobotu jsme na našem stadionu hostili další týmy v rámci turnaje OFS. Kluci si zahráli kvalitní zápasy a získávali první zkušenosti ze hry na přírodní trávě. I když počasí úplně nepřálo, rodiče fandili a děti si užily spoustu gólů a klíček.