31.05.2023

Mládež Valmezu 24. května - 31. května

Středa patří mapování mládeže TJ Valašské Meziříčí.

Další mistrovské zápasy naší mládeže máme za sebou a tradiční reporty trenérů nesmí chybět
U19
TJ Valašské Meziříčí - MFK Havířov 10:0 (3:0)

Branky: 1. Vozák Václav, 20. Sušeň Josef, 39. Juřík Adam, 46. Lang Ondřej(vl.), 52. Barbořák Filip, 72. Vozák Václav, 76. Juřík Adam, 82. Vozák Václav, 84. Vozák Václav, 88. Juřík Adam

Sestava: Svak (64. Sovák) – Sušeň, Vaigl, Kurinec, Plandor (46. Zahradník) – Veselý, Bílý (24. Nohavica), Juřík, Šimurda (46. Hanáček)– Vrána (46. Barbořák), Vozák

Od začátku byla cítit naše převaha. Hráči si zápas bez sebemenšího podcenění „vzali“ a hlavně ve druhém poločase přidávali jednu branku za druhou. Dalším hráčem z U17, který si odbyl premiéru mezi staršími, byl brankář Sovák.

Jan Pítr

U17
TJ Valašské Meziříčí - MFK Havířov 15:0 (7:0)

Střelci: 1. Kovář Ondřej, 4. Marek Ondřej, 11. Zubík Jan, 15. Zedek Vojtěch, 24. Sedlák

Samuel, 29. Sedlák Samuel, 35. Marek Ondřej, 46. Zubík Jan, 50. Bětík Radim, 56. Koňařík

Robert, 57. Zubík Jan, 70. Kostka Adam, 74. Dang Tomáš (vl.), 75. Zubík Jan, 90. Bětík Radim

Sovák – Novosad, Hub (46. Bětík Aleš), Sedlák (46. Malíř), Květák – Kovář, Zedek (46. Pečiva),

Marek (46. Koňařík) – Vavřík (46. Bětík Radim), Zubík, Kostka

Již od týmové porady před utkáním v kabině jsme se s kluky bavili o koncentraci, aktivitě a

pohybu s míčem a bez míče. Bylo pro nás důležité, abychom viděli soustředěnost po celých

90 minut utkání, bez větších ztrát pozornosti, ať už bude průběh utkání jakýkoliv. Kluci tento

úkol splnili a od začátku až do konce se snažil hrát pozorně a proaktivně. Svůj úkol splnili

všichni hráči, zejména pak ti, kteří nenastupují v každém utkání od začátku a znovu ukázali,

že v týmu nejsou v žádném případě jen do počtu, ale mají svou kvalitu a přednosti. Přístup k

utkání a výsledek nás tedy s trenérem Krajčou potěšil.

Kapusta, Krajča.

U15
TJ Valašské Meziříčí - FK Šumperk 2:0

Branky: Tobiáš Tichý a Michal Glamoš

V neděli za příjemného slunného počasí k nám zavítal tým ze Šumperku. Věděli jsme, že je to pro nás důležitý zápas, který nás buď v tabulce posune dopředu nebo srazí o další příčky níže. Kluci se však na tento zápas parádně připravili a hlavně v prvním poločase, jsme soupeři značně zatápěli. První branka však přišla až 10 minut před koncem první půle, kdy jsme zahrávali několikátý rohový kop v zápase. Centr od Faryse mířil na zadní tyč, kde si míč našel Tobík a chladnokrevně zavěsil. I soupeř měl náznaky šancí, ale většina jejich akcí končila offsajdovým postavením. Do druhé půle jsme šli s vědomím, že máme zápas dobře rozehraný a proti kvalitnímu soupeři ho musíme dotáhnout do vítězného konce. Úvod druhého poločasu nám vyšel znamenitě. Glami si na půlce hřiště dobře zpracoval míč, obešel všechny obránce a sám proti brankáři se již nemýlil 2:0. Pak jsme již zápas spíše kontrolovali a hráli z obraného bloku. Naše obrana si počínala na jedničku a i Křupis nás v kritických okamžicích podržel. Možná to moc fotbalové krásy nepřineslo, ale čistý štít vzadu se nám často nestává a jsem s výkonem spokojený. Teď nás čekají dva poslední zápasy a ty si s našimi borcemi chceme maximálně užit. V sobotu v 10:00 zajíždíme na derbíčko na Vsetín a myslím si, že nás tam čeká další těžké utkání.

Filip Pikal

U14
TJ Valašské Meziříčí - FK Šumperk 0:10

Zápas jsme začali výborně a ocitli se ve 2 šancích po slibných kombinacích, bohužel bez proměny v gól. I když obrana tentokrát už hrálo jako jeden muž z hlediska ofsajdové čáry, nedokázali jsme zachytit náběhy soupeře za obranu. Navíc se v určitých chvílích přidala u některých hráčů nepozornost, z nepozornosti nečinnost a výsledkem bylo, že soupeře hráč neatakoval a ten snadněji zakončovala gól. I tak mám radost z práce obrany a mnoha pokusů o rozehrávku od brány kombinací, i když místy jsme řešili tyto situace jen odkopy, dokázali jsme se odvážně vrátit ke kombinaci.

SK Hrachovec - TJ Valašské Meziříčí 6:2

Zápas v Hrachovci se nám jak herně, tak výsledkově vůbec nepovedl.

Nedokázali jsme přepnout z turnajového módu. Trápil nás především pohyb a nabídka v ofenzivě. S míčem jsme pracovali pomalu, hráli zbytečně složitě a soubojově a nedařilo se nám proti kvalitnímu soupeři dostávat do zakončení, ve kterém nám navíc chyběl klid a přesnost.

Jan Blabla

U9
V sobotu 27.5. se tentokrát všichni kluci z U09 vydali na OFS turnaj do Jarcové. Díky velkému počtu našich hráčů bylo možno postavit dva týmy po sedmi a kluci tak měli pořádnou porci herních minut a doteků s míčem. V pěti zápasech se utkali proti Jarcové, ValMezu U08, Jiřince a Hošťálkové, avšak největším soupeřem byli sami sobě. Kluci jásali z mnoha střelených gólů a rodiče je při hře podporovali.

V Hrachovci se na turnaji OFS potkalo 5 týmů a ve všech zápasech kluci ukázali svou technikou vyspělost a touhu dávat góly. Měli jsme 2 čtveřice s odlišnou zápasovou zkušeností, ale obě ukázaly krásné fotbalové okamžiky, ať v technice , souhře nebo touze dát gól a vyhrát.

Tomáš Vinkler

U8 ​
Přátelská atmosféra byla na dnešním turnaji v Jarcové. Bylo nás akorát 10 a střídalo se a kluci hráli naplno.Teplo, sluníčko, pohoda.

Roman Štěrba

U7
v Hrachovci se našich malých 12 hrdinů zúčastnilo Uher festivalu pro 24 týmů v 5 arenách. Hráči si užili spoustu klíček, gólů a fotbalových akci. Vyvrcholením bylo vyhlášení a předání medailí. Kluci se průběžně zlepšují a je radost s nimi pracovat.