19.04.2023

Mládež Valmezu 12. dubna - 19. dubna

Středa patří tradičnímu souhrnu dění v mládeži Valašského Meziříčí.

Další mistrovský víkend mají za sebou naše mládežnické kategorie a tradičn íreport trenérů nesmí chybět.
U19
FK Třinec U18 - TJ Valašské Meziříčí 1:5 (1:3)

Branky: 15. Majetný – 25. a 41. Vozák, 43. Hruška, 63. a 69. Juřík

Sestava:Svak – Zahradník (72. Hanáček), Vaigl, Pastrnek, Plandor – Bílý, Kurinec – Sušeň, Juřík (69. Barbořák), Hruška (63. Zeman) – Vozák

Na bezvadném trávníku nám sice šla kombinace od začátku zápasu, ale některé situace u vlastní branky jsme hnali do velkého rizika, což se nám po patnácti minutách vymstilo úvodním gólem domácích. Poté tým zapnul do úplně jiných obrátek a kvality a hráli jsme jedno z nejpovedenějších utkání za poslední období. Do poločasu jsme ve 25. minutě vyrovnali Vozákem po přihrávce Juříka, dostali se do vedení opět Vozákem po průnikovce Sušně a navýšili vedení Hruškou, který si „kollerovsky“ našel na zadní tyči centr Bílého a trknul přesně do sítě.

Druhý poločas jsme nenechávali nic náhodě, hráči opět dřeli a předváděli hezký, útočný a účelný fotbal. Dvěma brankami to potvrdil Juřík, nejprve po přihrávce Bílého a o šest minut později ho vyzval ke skórování Zahradník.

I když jsou v článku napsaní jen střelci a asistenti, tak útoky a následné góly vyplynuly z výborné hry celého týmu (myslím, že si z toho mohu dovolit trochu vypíchnout výkon Vaigla, který s přehledem dirigoval obranu a prakticky nechyboval). Velký prostor hráči dokázali uběhat a využít k přesné kombinaci s častou a početnou nabídkou. Agresivita v osobních soubojích byla příkladná a včas zamezovala rozvinutí akcí soupeře. Je v silách týmu v takovém fotbale pokračovat i v dalších zápasech.

Jan Pítr

U17
FK Třinec U16 - TJ Valašské Meziříčí 3:1 (2:1)

Branky: Murin 6‘, Murin 24‘, Froleš 80‘ - Koňařík 42‘

Sovák (46‘ Krejčíř) – Kovář, Hub, Bětík Aleš, Zedek – Malíř (69‘ Novosad), Sedlák, Koňařík - Bětík Radim, Marek, (69‘ Zubík), Vavřík (82‘ Pečiva)

Bohužel hned v prvních minutách utkání jsme byli při standardní situaci nedůrazní a podběhnutý míč, který se odrazil od země až k zadní tyči, dostal hlavou do naší branky Třinecký Murin. Do utkání jsme nastoupili se záměrem si vyzkoušet hru na tři obránce, ale ta nám vůbec neseděla. Více šancí si do té doby vypracovali hosté. Přímý kop vzal za svůj opět Murin, který se z 25 metrů trefil nechytatelnou střelou pod břevno. V tu chvíli jsme se rozhodil se vrátit k hře na 4 obránce a obraz hry se od tohoto momentu významně změnil. Několik slibných šancí jsme až do gólu Koňaříka neproměnili, ale již zmíněný Koňařík se krásným vysunutím od Sedláka nemýlil a po obejití brankáře snížil před poločasem na 2:1. Do druhého poločasu jsme nastoupili s obrovským odhodláním stav utkání otočit. Kluci pro to dělali vše. Vytvářeli si šance, byli trpěliví, drželi míč a zbytečně jej neztráceli. Soupeř většinu času běhal bez míče. 2. poločas v Třinci byl náš nejdominantnější výkon v sezóně. V zakončení jsme ale bohužel nebyli přesní. Domácí se ve 2. poločase dostali za půlku jen zřídkakdy. V 80. minutě Třinečtí bohužel využili našeho vysokého postavení a míčem za obranu Froleš zvýšil skóre pro domácí na 3:1. Výsledek nás i s trenérem Krajčou velmi mrzí, protože takový si kluci nezasloužili. I přesto jsme ale na ně za výkon ve 2. poločase pyšní a pokud budou takto dál pracovat, výsledky se určitě dostaví.

Kapusta, Krajča.

U15
TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Viktorie Přerov 1:4 (0:1)

Branky: David Šulák

Zápas proti Přerovu měl fotbalovou kvalitu. Soupeř hrál hodně vysoko a rychlým napadáním nám značně zatápěl. Stále nám chybí zrychlit naší rozehrávku a otočit hru na opačnou stranu. První půle jasně patřila soupeři. My měli snad jen dvě šance, kdy jsme jednou nastřelili břevno a podruhé to byla střela, která mířila vedle. Do druhého poločasu jsme přidali na agresivitě a měli více ze hry. Bohužel to bylo málo a soupeř nás 3x potrestal a zaslouženě zvítězil. My korigovali jen brankou Dejva, kdy šikovně společně s Glamim rozehráli standartní situaci u pokutového území a ta skončila v síti soupeře. Je však dobré hrát takto těžké zápasy, protože jen s kvalitním soupeřem se můžeme zlepšovat a makat na sobě. To kluci určitě zpozorovali a budeme na tom v týdnu na tréninku pracovat, aby jsme v dalším zápase ukázali, že máme i na top týmy. Škoda, že máme teď problémy se sestavou, v neděli jsme byli rádi za 2 kluky na střídání. Z toho ještě dva kluci byli po nemoci a někteří ještě získávají zkušenosti v této soutěži. Zato Přerov dojel s 18 hráči. Na to se však nesmíme vymlouvat a v sobotu v Třinci se budeme opět prát o co možná nejlepší výsledek.

Filip Pikal

U14
TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Viktorie Přerov 2:7 (0:4)

branky: Toráč, Kučera

Za prvních 20 minut hra na soupeřově polovině a 5 střel na bránu. Soupeř u nás 4x na návštěvě 4 střely a 4 góly. Pak už vyrovnaná hra, kdy soupeř dal góly díky našemu nedůrazu v soubojích a my góly nedávali díky důrazu jejich obránců. Příště zase důrazněji a rychleji. Kluci mají pochvalu za první golovou akci, kterou provedli přesně podle nácviku v tréninku.

U10
SK Zašová 1926 - TJ Valašské Meziříčí 5:8 (3:4)

V prvním jarním mistrovském utkání nás čekal těžký soupeř ze Zašové, se kterým jsme v přípravě svedli několik dramatických zápasů. Tréninkový i zápasový deficit způsobený počasím a nemocemi, kdy jsme se prakticky celý měsíc nedostali na hřiště, se projevil především v ofenzivní činnosti, kde jsme byli zbrklí, nepřesní a nedůrazní. V celém zápase jsme byli aktivnější, častěji na míči, ale zakončení nám nešlo.  Příliš často jsme stříleli z dálky, z nepřipravených pozic, slabě nebo nepřesně, nastřelili několik tyček a břeven a ani z jasných pozic se nám nedařilo dotlačit míč do sítě. Přesto jsme dokázali zvítězit.

I zásluhou výrazně zlepšené defenzivní činnosti, které se v tréninkovém procesu věnujeme, jsme ukázali jak individuální, tak týmový progres, začali jsme daleko lépe řešit herní situace a přestali dělat zbytečné individuální chyby, které náš výkon ještě před půl rokem srážely. Novým prvkem v naší hře pak bylo řešení standardních stuací, jak útočných, tak obranných. Postavení, pohyb i způsob zahrávání kluci v podstatě s jediným tréninkem teorie i nácviku dokázali relativně správně pochopit a i z těchto situací jsme dokázali skórovat.

Jan Blabla

U9
Kluci z U09 se totu neděli rozdělili na dvě skupinky. Jedna spojila své síly s klukama z U10 a s klukama z Rožnova a v rámci VFA si zahráli v Hranicích poprvé turnaj 5+1. Až na remízu s Přerovem skončili bez ztráty bodu a ukázali krásný fotbal, plný kombinací a krásných gólů. Druhá část kluků se ukázala na OFS turnaji v Choryni, kde si zahrála proti kamarádům z U08, Brankám a Podlesí.

Tomáš Vinkler

Triangl v Hranicích
V týdnu jsme přijali nabídku z Valašské Fotbalové Akademie na společný start na kvalitně obsazeném trianglu v Hranicích na Moravě. Soupeřem nám byly domácí Hranice, dále Přerov, Uničov, Bělotín a Sigma Olomouc 2014.

Polovinu kombinované mužstva jsme vytvořili my z ročníku 2013 a druhou polovinu mužstva pak hráči z Akademie ročníku 2014. Prioritou bylo opět přenést věci z tréninkového procesu do zápasové praxe. Především chování hráče po ztrátě míče - tzn. represink a návrat za míč, dále zaujetí správného obraného postavení, navazování pohybu, vytlačování z nebezpečného prostoru a konstruktivní odebrání míče. Právě těmto věcem se cíleně věnujeme.

Relativně dobře se nám dařilo nepouštět soupeře do zakončení. V celém trianglu jsme neprohráli. S výjimkou remízy s Přerovem dokázali kluci všechny své soupeře přehrát a především pro nás to byla vynikající zpětná vazba, že věci, které si vysvětlujeme a které se učíme opravdu fungují.

Jan Blabla

U8
​Pěkné počasí, radost ze hry, šťastní kluci, mnoho gólů. To byl turnaj v Choryni, kde jsme složili dva celé týmy. UŽ se těšime na další kvalitní zápasy.