Mládež našich partnerských klubů - Vidče, Krhová, Liptál, Lidečko a VKK - 25. května

Dorost
Halenkov – sd Vidče/Val.Bystřice 0 : 3 ( 0 : 1 )

Branky : Onderka Adam, Basel Antonín, Mičkal Filip.
Sestava : Mičkal Jan, Pupík Ondřej, Mičkal Filip, Rohleder Martin, Svak Filip, Žitník Daniel, Merta Adam, Vajter Štěpán, Machýček Matyáš, Basel Antonín, Onderka Adam ( stř. Machýček Radek, Mitáš Jaroslav, Kozák Tomáš ).
Po měsíci bez zápasu si konečně vychutnáváme pocit zahrát si i se sladkou tečkou v podobě vítězství. Do Halenkova cestujeme s vědomím, že se soupeř oproti podzimu značně zlepšil o čemž svědčí i fakt dvou posledních vítězství za sebou. Bez Davida Šimši a Vojtěcha Pavlíčka, nastupujících v základní sestavě k odpolednímu utkání mužů v Hrachovci a nemocného Lukáše Nováka, přesto s dobrou sestavou vstupujeme do utkání aktivněji a pohotové zakončení Adama Onderky letí jen těsně nad domácí bránu. V další šanci se ocitá posila z Valašské Bystřice Radek Machýček, který si nabíhá za obranu domácích, obchází brankáře, ale svou střelu mířící do prázdné brány směruje jen do břevna. Míč se ze skrumáže před bránou odráží za velké vápno k Adamovi Onderkovi a ten ve 40.min. přízemní ránou prostřeluje nejen bránící hráče, ale i domácího gólmana 0:1. Vzápětí můžou domácí srovnat, ale pravý útočník naštěstí pro nás při zakončení z křídla přehazuje bezmocného Jana Mičkala a míří těsně vedle tyče. Ve druhém poločase ještě více stoupá teplota v již tak horkém dni a je jasné, že kdo bude mít dnes více sil zvítězí. Je potěšující, že tím fyzicky lepším týmem jsme byli my. K vítězství nám pomohla i brzy vstřelená branka v 56.min. kdy napřáhl ke střele z dobrých dvaceti metrů Antonín Basel a jeho rána končí v síti 0:2. Vzápětí můžou snížit stav utkání domácí, ale Jan Mičkal skvěle pohotovou dorážku z malého vápna likviduje. Dnes se nám daří na velkém hřišti hra po křídlech a i oba věkem ještě starší žáci Jaroslav Mitáš a Tomáš Kozák ukazují své hráčské kvality. Právě Tomáš Kozák vybojovává dobrým napadáním brankáře domácích míč, ve velkém vápně je podražen a nařízený pokutový kop v 76.min. s přehledem proměňuje hostující kapitán Filip Mičkal a upravuje na konečných 0:3. Pochvala pro celý tým, neboť 90.min. odmakali a zvládli tak těžké utkání proti houževnatému soupeři. A vyzdvihl bych i výborný výkon mladého osmnáctiletého hlavního rozhodčího Di Maria, který utkání bezproblémově odřídil. Trenér Vladislav Basel.
Starší žáci
Zubří – sd Val.Bystřice/Vidče 0 : 2 ( 0 : 0 )

Branky : Mitáš Jaroslav, Pomkla Sebastian.
Sestava : Kozák Tomáš, Tichavský Vít, Mitáš Jaroslav, Dvořák Štěpán, Mičkal Robert, Kopecký Matyáš, Fusek Šimon, Vanduch Václav, Pomkla Sebastian, Mičkal Tadeáš, Stodulka Marek, Jurka Lukáš, Špak Vojtěch, Pastor Marek, Pavlíček Jakub, Závorka Roman, Raždík Vojtěch.
Dnes hodnotí utkání při neúčasti trenéra Radka Mičkala střední záložník Jakub Pavlíček: „V prvních minutách šly na domácího gólmana hned dvě střely Jaroslava Mitáše a Jakuba Pavlíčka. Aktivní byl a měl i dobré náběhy z křídla Sebastian Pomkla a rovněž jsme si vytvořili i pár zakončení, ovšem rány vždy do brankáře od Šimona Fuska a Matyáše Kopeckého. Domácí Zubří v prvním poločase výborně bránilo, nám se nedařilo v nahrávkách. Za velkého vedra a dusna se tak do šaten šlo za nerozhodného stavu 0:0. Ve druhém poločase po domluvě trenéra v kabině jsme začali dávat balóny na krajní záložníky a už i míč víc směroval do velkého vápna. Rovněž i domácí Zubří začalo hrát více ofenzivně. Navíc je dlouho ve hře držel jejich brankář. V 56.min. korunuje skvělý výkon Jaroslav Mitáš vstřelením úvodní branky po samostatné akci střelou z velkého vápna 0:1. Na konečných 0:2 upravuje po vysunutí od Václava Vanducha střelou z úhlu Sebastian Pomkla. Dnes 3 body doma, ale herně nic moc.“
Starší přípravka
Vidče – Dolní Bečva 9 : 5 ( 4 : 2 )

Branky : Divín Jiří 5x, Mikulenka Josef, Cáb Matyáš, Kramolišová Emma, Randus Štěpán.
Sestava : Maléř Dominik, Mikulenka Josef, Divín Jiří, Randus Štěpán, Duda Mikuláš, Špaková Eliška, Cáb Matyáš, Ryboň Petr, Mičkal Kryštof, Kramoliš Jakub, Kramolišová Emma.
Dnešní utkání ve Stříteži bylo soubojem s třetím týmem naši tabulky družstvem Dolní Bečvy. Do branky tentokráte od úvodu nastoupil Dominik Maléř. Druhý brankář Pepík Mikulenka začal na pozici krajního obránce a hned v 5.min. dokázal po závaru před soupeřovou brankou vstřelit první gól utkání. Poté následoval tlak soupeře při kterém otáčí skóre utkání ve svůj prospěch. Nicméně nic dnes nevzdáváme, stále bojujeme a po faulu ze standardní situace srovnává Maty Cáb. Přichází krásná individuální akce Jirky Divína který se rozebíhá z vlastní poloviny hřiště, obchází všechny bránící hráče soupeře a rázem vedeme 3:2. Následuje vzorová souhra na jejímž konci je Emma Kramolišová. Poločas 4:2. Do druhé půle měníme brankáře a do brány nastupuje Pepík Mikulenka. Také ve druhém poločasu hrajeme s velkým odhodláním a cílem dobře rozehrané utkání dovést do vítězného konce. Celý tým šlape jako hodinky. Jedeme opravdu nadoraz i za cenu soubojů, které hodně bolí . V tuto chvíli rozjíždí Jirka Divin kolotoč, kdy z pozice stopera dokáže v rozmezí deseti minut vstřelit 4 branky! Byl doslova všude!!! Závěrečný náš gól na konečných 9:5 přidává Štěpán Randus. Dnes všichni hráli na 1 s hvězdičkou. Nenechme se zmást výsledkem 9:5, toto utkání bylo opravdu náročné s kvalitním soupeřem a všichni dokázali že se poctivá práce při tréninku společně s nadšením a chutí do hry vyplácí. Byla radost dnes sledovat naši hru. Děkuji všem, kdo dnes do sousední Stříteže dorazili za podporu. Trenér Vladimír Nerád.
Mladší přípravka
Sestava : Mikulenka Josef, Hanák Jáchym, Pastorek Václav, Kuběj Denis, Glóza Daniel, Barabáš René, Maléř Eliáš, Ryboň Samuel, Pospěch Vít, Mikuda Jan, Hanák Kryštof, Gerla Jonáš, Kramoliš Jakub.

V sobotu dopoledne jsme zavítali na svůj letošní třetí turnaj do Zašové. Na parádně připraveném hlavním hřišti jsme odehráli velmi slušnou porci osmi zápasů po deseti minutách. Oba dnešní soupeři jak domácí Zašová tak i Vigantice postavily dvě družstva. Ani v jednom z osmi zápasů se nám nepodařilo zvítězit a střídali jsme dobré výkony s těmi horšími. V bráně se prostřídali Pepík Mikulenka, Daniel Glóza, Kuba Kramoliš a v posledním zápase i nejmladší člen týmu Eliáš Maléř. Chlapci zaslouží pochvalu že našli odvahu postavit se mezi tři tyče a čelit tak tvrdým střelám soupeře. Třináct hráčů na turnaji si v kvapíkovém tempu skoro bez přestávek mezi zápasy hodinu a půl užilo fotbalu dosyta. Každý turnaj, každý zápas je pro nás nová zkušenost a je jen dobře, že i přes očekávané počáteční nezdary to chlapci nevzdávají a chtějí se neustále učit a zlepšovat. Tak snad jim elán a trpělivost vydrží! Trenéři Vladislav Basel a Jiří Vaculín.

Liptál

Starší přípravka prohrála s Halenkovem 3:19. Branky: Jan Kovář 2, Ondřej Šťastný.

Mladší žáci porazili Ústí 4:1. Branky: Šimon Podrazil, Matyáš Procházka 2, Kryštof Mičkal.

Lidečko

Starší přípravka vyhrála v Halenkově 17:9.

Starší žáci prohráli s SD Ratiboř/Kateřinice 3:4. Branky: Matěj Zádrapa 2, Dominik Hyžák.

VKK

Mladší žáci vyhráli v Tečovicích 4:1. Branky: Marek Jágerský, Vít Surý 2, Tomáš Zápeca.

Starší žáci prohráli se stejným soupeřem 1:9, branku dal Ondřej Pavelka.

Dorostenci prohráli v Tlumačově 8:2. Branky: Martin Minarčík, Ondřej Horák.