Mládež našich partnerských klubů - Vidče, Krhová, Liptál, Lidečko a VKK - 18. května

Čtvrtek mapuje uplynulý týden mládeže partnerských klubů Valašského fotbalu.

Vidče

Dorost
sd Vidče/Val.Bystřice – sd Ústí/Valašská Polanka ODLOŽENO

Naposledy 22.4.2023 - měsíc. Tak dlouho dorost nenastoupil k mistrovskému utkání. Po odhlášení Francovy Lhoty ze soutěže tři dny před naším vzájemným zápasem a Dolní Bečvy na začátku jarní části soutěže se tento víkend do problémů s počtem hráčů schopných nastoupit do utkání dostalo den před zápasem Ústí. Tak snad aspoň tento celek soutěž dohraje a naše vzájemné utkání domluvené na neděli 18.6.2023 se odehraje. Nelehká situace pro OFS jak příští rok, neboť přesvědčit hráče, aby s fotbalem nekončili a dál pokračovali je po takovéto pauze uprostřed sezóny pro nás trenéry skoro nadlidský úkol. Trenér Vladislav Basel.
Starší žáci
sd Val.Bystřice/Vidče – Branky 8 : 0 ( 4 : 0 )

Branky : Kopecký Matyáš 2x, Fusek Šimon, Pavlíček Jakub, Mičkal Tadeáš, Vaculín David, Mičkal Robert, Pomkla Sebastian.
Sestava : Kozák Tomáš, Tichavský Vít, Mitáš Jaroslav, Dvořák Štěpán, Mičkal Robert, Kopecký Matyáš, Fusek Šimon, Vanduch Václav, Vaculín David, Pomkla Sebastian, Mičkal Tadeáš, Stodulka Marek, Jurka Lukáš, Špak Vojtěch, Pastor Marek, Pavlíček Jakub.
Úvod utkání a z naší strany nepřesnosti v rozehrávce a zbytečně se zbavujeme míče místo kombinace. Hra je slabší, ale postupně se dostáváme do utkání. Střela Davida Vaculína končí těsně vedle. V 7.min. se Šimon Fusek protahuje obranou hostí a střelou k tyči dává na 1:0. Poté Jaroslav Mitáš nahrává přes celou bránu na zadní tyč, kde Jakub Pavlíček doklepává pohodlně míč do sítě 2:0. Následují dvě šance Roberta Mičkala. Nejprve míří vedle po úniku a nahrávce z křídla Sebastiana Pomkly. A poté znovu z křídla přihrává Sebastian Pomkla na Davida Vaculína, ten sklepává pod sebe, ale Robert Mičkal zakončení prováhá. Třetí branka přichází po kombinaci Jakuba Pavlíčka a s přehledem zakončujícího Tadeáše Mičkala 3:0. Poslední branka první půle padá ve 24.min. kdy centr do šestnáctky sklepává Marek Stodulka na Matyáše Kopeckého a ten se v zakončení nemýlí 4:0. Za zmínku stojí ještě střela Vojtěcha Špaka z pětadvaceti metrů k tyči, kterou gólman hostí chytá. Úvodem druhého poločasu děláme chybu v rozehrávce, ale pozorný Tomáš Kozák v brance chytá. Znovu se dostáváme do hry, Jaroslav Mitáš nahrává na zadní tyč kde Jakub Pavlíček ve vyložené šanci zakončuje pouze do brankáře hostí. 39.min. Vojtěch Špak zpracovává míč, posouvá na Davida Vaculína a ten nechytatelně do šibenice zvyšuje na 5:0. Minutu na to malou domů soupeře vypichuje Matyáš Kopecký a po kličce na brankáře zakončuje do prázdné brány 6:0. Na 7:0 zvyšuje v 63.min. po akci Tadeáše Mičkala a přihrávce z křídla Sebastiana Pomkly Robert Mičkal. Konečnou podobu výsledku utkání dává Sebastian Pomkla, který obchází dva hráče a střílí po zemi k tyči 8:0. Dnes pochvala pro celý tým, hráli jsme super a hlavně krásně po křídlech s nahrávkami pod sebe do zakončení. Zápas se vydařil i Tomáši Kozákovi, který si dobrými zákroky připsal čisté konto. Trenér Radek Mičkal.
Mladší žáci
sd Vidče/Val.Bystřice – sd Hrachovec/Zašová 3 : 1 ( 0 : 1 )

Branky : Vanduch Václav 2x, Divín Jiří.
Sestava : Petružela Adam, Mitáš Theodor, Randýsek Václav, Křenek Robert, Valčík Nikolas, Křenek Jan, Špaková Anežka, Randus Štěpán, Divín Jiří, Šokala Matěj, Poledník Denis, Kopecký Simon, Mitáš Dominik, Vaculín Teodor, Vanduch Václav
Sobotní zápas jsme odehráli na hřišti ve Valašské Bystřici, aby i místní kluci hráli na domácí půdě. Tým jsme opět doplnili i o dva hráče starší přípravky. Od první minuty jsme na hřišti opět spali. Nehráli kombinačně a jen lajdácky bezmyšlenkovitě odkopávali míče. Chyběla nám při nahrávkách myšlenka a možná se až příliš spoléhali na to, že do druhé půle již nastoupí tahoun týmu Vašek Vanduch. Kvalitní soupeř nás ve všech herních činnostech přehrával a zaslouženě první poločas vyhrál 0:1. Pro nás ponaučení z první půle, že hledat chybu na někom jiném je špatně a že každý musí začít sám u sebe !!! Po prvním poločase jsem šel značně rozladěny do šatny a poprvé za svou trenérskou kariéru zvedl hlas v kabině. Možná to pomohlo a do druhého poločasu nastoupil úplně jiný tým. Byl to tým který znám a pevně chytil otěže zápasu do svých rukou ! Vyrovnání skóre přišlo po kombinační akci kterou zakončil nechytatelnou střelou k tyči Vašek Vanduch. Aktivní hra na půli soupeře přinesla několik rohových kopů z nichž jeden krásně zakončil hlavou náš nejmladší a ,,nejmenší” hráč Jirka Divín 2:1. Poslední tečkou byla penalta po faulu na Štěpána Randuse, kterou s přehledem proměnil Vašek Vanduch. Za předvedenou hru především ve druhém poločase děkuji celému týmu. Fotbalový výkon obou týmů ocenili závěrečným potleskem i přítomní diváci včetně fanklubu stařenek. Děkuji. Trenér Jiří Vaculín.
Starší přípravka
Hutisko – Vidče 0 : 16 ( 0 : 7 )

Branky : Randus Štěpán 4x, Divín Jiří 3x, Cáb Matyáš 3x, Ryboň Petr 2x, Pisárik Adam, Špaková Eliška, Mikulenka Josef, Barabáš René.
Sestava : Mikulenka Josef, Divín Jiří, Randus Štěpán, Pisárik Adam, Duda Mikuláš, Špaková Eliška, Barabáš René, Cáb Matyáš, Ryboň Petr.
Dnes jsme sehráli odložené utkání na Hutisku a nutno říci, že náš tým momentálně jede na vítězné vlně. Od prvních minut se utkání vyvíjelo v náš prospěch. Po prvotním oťukáváni se již v 5.min. ujímáme vedení zásluhou Jirky Divína. O minutu později se prosazuje Adam Pisárik. Další góly přidávají tradiční střelci Štěpán Randus a Maty Cáb. Poté se dvakrát trefuje navrátilec po zranění Petr Ryboň (krásný gól z rohového kopu levačkou) a v samotném závěru prvního poločasu Eliška Špaková po vyhrané souboji na polovině hřiště přelobovává domácího brankáře (ukázkový padající list). Nástupem do druhé půle nepolevujeme a Pepík Mikulenka střelou z půlky překvapuje brankáře domácích. Následuje rohový kop Rendy Barabáše, který pravačkou zatočí míč přímo do brány 0:9. Domácí se snaží, ale pozorně chytající Pepík Mikulenka jejich snahu vstřelit gól eliminuje. V tuto chvíli již máme zápas zcela ve svých rukou a malinko podléháme sobectví a snažíme se střílet ze všech pozic v očekávání, že každá střela skončí brankou. To se negativně projevuje na obrazu hry. Mnoho individuálních akci, méně přihrávek a málo kombinačních situací. Domácí nic nevzdávají a snaží se, ale tentokrát to nestačí. Opět si začínáme nahrávat a přicházejí další góly. Skóre se zastavuje na úctyhodných šestnácti brankách. Dnes u nás zvítězila radost ze hry a přestože to vypadá jako jednoznačné vítězství, museli jsme hodně bojovat a je potřeba ocenit i statečně vzdorujícího soupeře. Děkuji za podporu našim věrným fanouškům. Trenér Vladimír Nerád.

Krhová

Starší žáci porazili Valašskou Polanku 7:4. Branky: Jakub Solanský 3, Daniel Géryk 2, Petr Bačák 2.

Liptál

Starší přípravka prohrála s Valašskou Polankou 9:10. Branky: Marek Pšeja, Matěj Daňa 3, Jan Kovář 2, Jiří Labaj 2, Adam Ahmed.

Mladší žáci vyhráli ve Valašské Polance 4:2. Branky: Kryštof Mičkal, Štěpán Šebesta, Matyáš Procházka 2.

Starší žáci vyhráli v Zubří 2:0. Branky: Matyáš Procházka 2.

Dorostenci prohráli s SD Jarcová/Jablůnka 5:2. Branky: Dan Knebl, Jakub Sommer.

Lidečko

Starší přípravka prohrála se Vsetínem 11:18. Branky: Petr Jína, Ondřej Jařab, Robin Číž 9.

Starší žáci prohráli v Podlesí 3:0.