Mládež

04.08.2019

Jedenáct banánů v dorosteneckém klání v Jarcové

Po týdnu, kdy si kluci hodně „mákli“ v trénincích s kondičním zaměřením, které se prolínaly s prací na přihrávce a systému hry, jsme absolvovali přátelské utkání v sousední Jarcové, kde jsme natrénované věci chtěli převést do praxe v utkání.

Jarcová (dorost) – VM U17 0:11 (0:7)
Branky: Plandor 3x, Veselý 3x, Plesník 2x, Nevařil, Juřík, Sušeň.

Sestava: Večeřa – Kundrát, Nevařil (K), Bumbala – Vičík, Nevařil – Sušeň, Veselý, Juřík – Klanica, Plandor.

Střídali: 30. Kubíček (Vičík – zranění), 45. Vaigl (Juřík), Bílý (Sušeň), Plesník (Klanica), 70. Juřík (Veselý), Sušeň (Nerušil), Klanica (Plandor).

Ve druhé minutě prošel Petr Plandor po křídle přes domácího Měrku a míč dostal do vápna, kde ho do sítě uklidil Adam Juřík. O minutu později jsme zahrávali rohový kop. Petr Plandor vyskočil na první tyči, kam si podle instrukcí zběhl, ale na míč nedosáhl. Domácí obrana ani brankář však přes něj na míč nemohli vidět, a tak kapitán Tomáš Nevařil navýšil na 0:2. V osmé minutě převedli práci z tréninku do praxe Adam Juřík a René Veselý, kteří si narazili míč „z jedné“ a Renda Veselý šel do domácí šestnáctky k zakončení. Poté následovala dvacetiminutovka, kdy jsme sice převážně drželi míč, ale spálili velké množství dalších šancí. Na další gól se tedy čekalo až do 33. minuty. Kapitán ValMezu Tomáš Nevařil vyjel z obrany a vybídl svojí přihrávkou Petra Plandora, který si v zakončení položil domácího brankáře a zakončoval pohodlně do prázdné branky. O minutu později jej stejným způsobem napodobil Renda Veselý a s využitím stejné kličky brankáři, i když už téměř z nemožného úhlu, dokázal navýšit na 0:5. Ve 36. minutě se po množství spálených šancí konečně prosadil Pepa Sušeň. Renda Veselý mu poslal míč mezi obránci do vápna a Pepa se v souboji s brankářem dokázal prosadit. Konečný účet prvního poločasu uzavřel Renda Veselý nekompromisní levačkou „pod víko“ domácí branky a završil tím i hattrick.

Ve druhém poločasu se na hrot vedle Petra Plandora postavil Filip Plesník, který tímto zápasem a svým výkonem s velkou pravděpodobností ukončil kariéru obránce a postaral se o další čtyři góly, z nichž dva sám vsítil. V 52. minutě poprvé využil svého velkého explosivního zrychlení, kterého jsem si všímal už v tréninku a kvůli kterému jsem ho na hrot postavil. Předběhl na dvou metrech obránce a přihrál Petrovi Plandorovi, který dal první branku druhého poločasu. V 57. minutě Filip Plesník z „jedné“ přehodil brankáře a o minutu později, sice na dvakrát, opět domácí brankáře překonal. Na konečných 0:11 zvyšoval opět Petr Plandor. Převzal přihrávku a v sólové akci prostřelil pod rukou brankáře Jarcové.

Úplně identickým výsledkem jsme před rokem podlehli Zbrojovce Brno. Tento zápas nám však otevřel oči a věděli jsme, že ligová soutěž se hraje v úplně jiném tempu. Paradoxně nám tento výprask pomohl a my začali pracovat o mnoho tvrději a zarputileji. Toto bych chtěl popřát do soutěže i klukům z Jarcové, kteří až do konce zápasu makali a zápas nevypustili. I když to číslo vypadá strašidelně, je to pro hráče impuls do další práce a je jen na nich, jak s tím naloží. Pro nás to bylo zúročení práce z tréninku, převedení věcí do praxe a ukázka toho, že když se pracuje tvrdě, nese to své ovoce. Další víkend nás čeká generálka s ligovým Frýdkem-Místkem a my budeme přes týden muset hodně pracovat na tom, abychom neinkasovali stejný gólový příděl. Také se v dalším týdnu   těšíme na oholeného Viktora Bumbalu, který před zápasem neopatrně řekl: “Když vyhrajeme, klidně se oholím“ a už v osmé minutě přemýšlel na tím, kde si dal holicí strojek.

Trenér Valmezu U 17 Michal Vacula, asistent trenéra Zdeněk Němec.