Mládež

16.11.2022

Jaký byl týden v mládeži Valašského Meziříčí 9. listopadu - 16. listopadu

Podívejme se na uplynulé dění v mládeži Valašského Meziříčí.

Podzimn íčást sezóny 2022/2023 se nám pomalu blíží do svého samotného závěru. Svoji mistrovskou činnost již završili hráči starších a mladších žáků.

 
U 19
ŠSK Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 3:6 (2:3)

Branky: 2x Ondřej Marek, René Veselý, Vojtěch Pastrnek, Matěj Vaigl, Tomáš Kurinec.

 

U 17
ŠSK Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 0:0

 

U 15
FK Třinec - TJ Valašské Meziříčí 0:1 (0:1)

Branka: Jakub Hadaš.

V neděli jsme zajížděli na poslední podzimní mistrovské utkání k lídru soutěže do Třince. Zápas stál opravdu za to. Fotbalovější byli tentokrát kluci z Třince, fotbalové štěstíčko však bylo při nás a přežili jsme několik vyložených tutovek a dokonce i chytli penaltu. Díky naši jediné brance, o kterou se postaral Hady, jsme si do tabulky připsali důležité body do jarní časti, která bude určitě hodně zajímavá. 

První poločas byl vyrovnaný. Nám dělala problémy rozehrávka a nemohli jsme se dostat do zápasu. První šanci měl soupeř, ale naštěstí jejich střela mířili vedle. Pak přišel náš brejk a po kvalitní nahrávce Máry a dobrému zakončení Hadyho, jsme vedli 0:1. Do dalších šancí se už dostávali jen domácí, my však měli v bráně oporu Křupise a dobře koncentrovanou obranu, která v těchto nelehkých chvílích obstála na výbornou. 

Druhý poločas byl o poznání tvrdší než ten první. Kluci s Třince dokonce kopali i penaltu, který byla nejspíše nařízená správně, ale v brance opět čaroval Křupka a penaltu zneškodnil. Myslím si, že jsme pokutový kop měli zahrávat i my, ale rozhodčí zápasu byl očividně proti. Těsně před koncem zápasu, nám byla udělena i červená karta a soupeř zahrával velice slibnou standartní situaci. I tu jsme však přežili a zápas dotáhli do vítězného konce. 

Hodně vyhrocené utkání jsme tedy zvládli a konečně si v Třinci připsali 3 body. Kluci to neskutečně odmakali. Bojovali jeden za druhého a i když už někteří sotva brali posední zbytky svých sil, tak to zvládli na jedničku. Všichni si zaslouží velkou pochvalu. Teď máme ještě poslední výjezd, kdy jsme si domluvili přátelské utkání v Dubnici na Váhom. Tým který hraje první slovenskou ligu bude jistě další dobrou prověrkou našich borců. 

Pozn.: tým U15 přezimuje na 5. místě msitrovské tabulky s 22 body za 7 výher, 1 remízu a 5 proher.  

Ondřej Pikal

 

U 14
FK Třinec - TJ Valašské Meziříčí 7:1 (4:0)

Branky: Dominik Nuc.

Tým U14 přezimuje na 9. místě tabulky s 1 bodem za 13 proher a 1 remízu.

 

U 13
SK Uničov - TJ Valašské Meziříčí 8:6 (4:4)

Branky: 3x Miroslav Hadaš, 2x Michal Frydrych, Luboš Pavelka.

Tým U13 přezimuje na 7. místě tabulky s 24 body za 8 výher a 7 proher. Díky svému umístění bude poté v jarní části sezóny hrát v TOP skupině s ostatními týmy, které se umístil ido 8. místa (např. FC Baník Ostrava, SFC Opava, MFK Karviná atd.). Gratulujeme!

 

U 12
SK Uničov - TJ Valašské Meziříčí 4:2 (3:0)

Branky: Lukáš Nohavica, Alex Závěšický.

Tým U12 přezimuje na 11. místě s 15 body za 5 výher a 10 proher. Díky úspěchu týmu U13 si i hráči U12 zahrají v TOP skupině ligy SpSM U12. 

 

2013 na miniMoravě neporažena
Zimní přípravné období jsme začali účastí na silně obsazeném turnaji v Rožnově p.R. jedním ze série turnajů MiniMorava, kterou pořádá Valašská Fotbalová Akademie. Mezi soupeři nechyběla Opava, Zlín, Kyjov, VFA, Nový Jičín, Vsetín a Bělotín. 

Celkem 7 těžkých zápasů hraných na 17 minut pouze s přestávkou na výměnu hřišť mělo být vstupním testem po dvouměsíční přípravě mužstva pod novými trenéry Krajčou, Blablou a Kleindorfem. Cílem pro turnaj byla bez ohledu na výsledky snaha převést nejdůležitější věci z tréninkového procesu do zápasové praxe proti kvalitním soupeřům.

 

Sestava: Jan Blabla, Aleš Nauš, Daniel Kleindorf, Damián Vrána, Sofie Hausová, Adam Křížek, Jáchym Černoch, Ondřej Žlebek, Tomáš Daněk, David Cahlík.

"Všechny zápasy byly ve vysokém tempu a kluci zjišťovali, že v porovnání s okresní soutěží musí s míčem na této úrovni pracovat mnohem rychleji. Ve hře se projevila celá řada situací, kterým v tréninkovém procesu věnujeme zvýšenou pozornost a ve kterých máme ještě velké rezervy, ale kluci se stále zlepšují a předváděná hra je a bude lepší a lepší..." Vojtěch Krajča, trenér

Právě hra jeden na jednoho, pohyb ve správných prostorech, pomocná přihrávka, nabídka a jednoduché zakončení nám vycházely v prvních čtyřech zápasech, kdy jsme dokázali porazit Opavu, Valašskou Fotbalovou Akademii, Kyjov a Nový Jičín, nerozhodným výsledkem skončil zápas se Zlínem a i přes postupující únavu jsme dokázali porazit i Vsetín a Bělotín.

V jednotlivých zápasech převládly jednoznačně pozitiva. Velmi příjemným zjištěním byla skutečnost, že individuální chyby až na výjimky již skoro vůbec nepřicházely ze špatně řešených situací, ale až pod únavou a sníženou koncentrací.

"Jsme na správné cestě. Kluci stále dostávají zatím jen základy toho, jakým způsobem bychom chtěli pracovat. Nových informací je pro ně ještě moc, postupně je zpracovávají, někdo rychleji, někdo pomaleji. V tuto chvíli je pro nás důležité, aby všechny ty věci, kterým se v tréninkovém procesu věnujeme pochopili správně a ze zápasové praxe sami dostali pozitivní zpětnou vazbu..." Jan Blabla, asistent trenéra

V celém turnaji jsme neprohráli, což by nás mělo především motivačně posunout dále, abychom takovýchto turnajů odehráli co nejvíce a abychom na tento typ turnajů a proti takovýmto soupeřům mohli využít i ostatní kluky z celého mužstva. 

Děkujeme pořadatelům za možnost turnaj odehrát, děkujeme rodičům za podporu a děkujeme klukům za předvedené výkony a snahu na sobě pracovat.

Vojtěch Krajča a Jan Blabla

 

Hřiště ISŠ na ulici Palackého se stalou nedílnou součástí tréninkových a hracích ploch naší fotbalové mládeže
Od března do konce října s výjimkou prázdnin (července/srpna) jsme pravidelně používali hrací plochu v tyto dny:

pondělí 16:00 - 17:30 přípravka U10

pondělí 16:30 - 17:30 školička

úterý 15:30 - 17:00 přípravka U08

úterý 15:30 - 17:00 přípravka U09

středa 16:00 - 17:30 přípravka U10

čtvrtek 15:30 - 17:00 přípravka U08

čtvrtek 15:30 - 17:00 přípravka U09

čtvrtek 16:00 - 17:30 přípravka U10

Pro tréninkové využití u přípravek je areál parádní, i když s pouze 1 WC a malou vnitřní lavičkou pro převléknutí, ale vždy jsme se stím poprali na výbornou. 

O víkendu jsme uspořádali na jaře 2 UHER festivaly a na podzim 1 turnaj OFS přípravek (Jarcová, Rožnov, ValMez). Pro zápasy je limitem absence prostoru pro převlečení týmů a veřejně přístupné WC. Bez toho se areál pro zápasy a turnaje využít dá jen obtížně.

V tomto roce se zlepšil zejména na podzim stav trávníku a to díky pravidelnému nízkému sečení ze strany správce hřiště ISŠ, také díky 2 víkendovým úpravám plochy správcem stadionu TJVM a také díky fungujícímu zavlažování přes letní měsíce.

Chtěli bychom tímto poděkovat vedení školy ISŠ za realizaci tohoto hřiště, na kterém se schází cca 80 dětí od 4-10 let, aby 2x týdně sportovali a trávili čas na čerstvém vzduchu.

Jediné, co nás vyhnalo do tělocvičny, tak jsou světelné podmínky, jinak bychom zde nadále rádi pokračovali  v tréninkové přípravě. 

Ondřej Koňařík