14.09.2022

Jaký byl týden v mládeži Valašského Meziříčí 7. září - 14. září

Další víkendové zápasy jsou za námi a náš tým U 19 nám dělá radost, zatím s plným počtem bodů!

U 19
1. FC Viktoria Přerov - TJ Valašské Meziříčí 2:4 (0:4)

Branky: 54. Pistovčák, 66. Kocian – 11. Sušeň, 20. a 38. Vaigl, 30. Veselý.

ČK: 73. Kurinec

Sestava: Kvapil – Sušeň (46. Pastrnek), Kurinec, Nohavica, Plandor - Veselý, Bílý, Vaigl, Juřík (46. Šimurda) – Vozák (87. Hruška), Vrána (68. Zahradník).

Tentokrát nám nátlaková hra na začátku přinesla branku v 11. minutě. Po krásném vysunutí Kurince odcentroval do šibenice Sušeň. Brance předcházelo několik jasných možností zakončit a stejné situace probíhaly prakticky po celý první poločas. Jen s tím, že skoro po každé naši gólové šanci přišel nebezpečný protiútok domácích. Klid nám daly dvě gólové hlavičky Vaigla po rozích Veselého a po přihrávce Vozáka se mezi tyto branky vklínil skórující Veselý.

Vypadalo to na poklidné dohrání zápasu, ale nebylo tomu tak. Přerov byl ve druhém poločase aktivnější a snížil v 54. minutě. Protože jsme hráli špatně, vycítil šanci a dostali jsme se pod tlak. Ten v 66. minutě proměnili v další snižující gól. Museli jsme viditelně přidat na výkonnosti, abychom zápas neprojeli. V 73. minutě obdržel Kurinec po zákroku na rozběhnutého útočníka červenou kartu, my museli přeskupit řady a zvýšeným úsilím utkání dotáhnout do vítězného konce.

První poločas velká jízda a čtyři branky. Spoustu dalších gólových šancí. Druhý pak podcenění situace a zbytečné zdramatizování. Zpětně si uvědomuji, že jsme ten první poločas hodně napálili a ve druhém možná trochu došlo. Ale vyplatilo se. Tým zápas zvládnul a přibyly další cenné zkušenosti.

Jan Pítr

U 17
1. FC Viktoria Přerov - TJ Valašské Meziříčí 0:6 (0:4)

Střelci: 7. Koňařík, 11. Marek, 33. Bětík R., 40. Marek, 76. Zubík, 87. Zedek.

Sestava: Krejčíř, Novosad, Bětík A., Hub, Kostka, Malíř,Koňařík, Vavřík, Sedlák, Bětík R., Marek.

Střídání: 46' Koňařík (Sovák), 61' Kozlovský (Novosad), 61' Vavřík (Pečiva), 72' Marek (Zedek), 72' Bětík (Zubík).

Utkání bylo od začátku v naší režii. Mladý tým domácích hrozil pouze v prvním poločase z protiútoků. Nově poskládaná obrana, ale pracovala výborně a nedovolila komplikaci.

V útoku skvělé fungovalo trio Marek-Vavřík-Bětík R.

Poločas skončil 0:4, avšak klidně to mohlo být i víc. Budeme se muset naučit, proměnit každou velkou šanci, aby nás to proti silnějšímu soupeři nemrzelo. Druhý poločas se pouze dohrával. Jsem velmi rád, že se prosadil Zedek, který se vrací po dlouhém zranění (Zlomená noha). Nyní nás čeká doma Třinec B, kdy se budeme snažit konečně vyhrát domácí zápas

Lukáš Bayer a Vojtěch Krajča

U 15
TJ Valašské Meziříčí - FK Šumperk 0:4 (0:1)

Sobotní zápas se nám těžce nepovedl. Nedařilo se nám vůbec nic a zaslouženě jsme proti kvalitnímu soupeři prohráli. Nezbývá nic jiného než se z první naší porážky v této sezóně rychle otřepat a soustředit se na další utkání. Ve čtvrtek k nám na stadión zavítá tým ze Slovenska - Dubnica nad Váhom a do toho 3 tréninkové jednotky. V sobotu pak zajíždíme na Vsetín, kde nás čeká další derbíčko. To snad zvládneme herně lépe než proti Šumperku. Kluci hlavy vzhůru a aspoň jde vidět, že ještě stále máme na čem pracovat, aby jsme mohli hrát v této soutěži o nejvyšší příčky.

FIlip Pikal

U 14
TJ Valašské Meziříčí - FK Šumperk 0:11 (0:3)

V prvním poločase jsme udělali opakovaně chyby v rozehrávce. Tentokrát už ne přímo brankářem, ale spíše na hranici obranné třetiny. Už se dařila rozehrávka od brány, ale mezihra vytvářela chyby, které soupeř trestal Druhá půle už byla zase lepší a dokonce jsme nastřelilli břevno a měli šance na vstřelení gólu.  Věřím, že v týdnu zapracujeme a o víkendu uděláme zatím nejlepší výsledek této sezóny.

Ondřej Koňařík

U 13
FK Šumperk - TJ Valašské Meziříčí 6:13 (2:7)

Střelci: 6x Miroslav Hadaš, 3x Michal Frydrych, 2x Daniel Krupa, Vojtěch Hruška, Robert Šulák

U 12
FK Šumperk - TJ Valašské Meziříčí 4:3 (0:0)

Střelci: Alex Závěšický, Matyáš Veselý, Mateo Květoň

Naše U 10 a její reprezentace klubu na turnaji Planeo CUP 2022

Meziříčská U10 se ve čtvrtek 8.9. 2022 zúčastnila kvalifikačního turnaje poháru mládeže Planeo Cup 2022 v Kroměříži.

Nominováni byli všichni hráči VM bez rozdílu, abychom je po prázdninách viděli pracovat v těžkých zápasech. Zkoušeli jsme kluky již na vybraných pozicích s různou délkou minutáže, aby se pomalu seznamovali s úkoly v přiděleném prostoru. Sportovní cíl pro turnaj byl právě pohyb v přiděleném prostoru s míčem a bez míče, volba řešení vybraných herních situací (pomocná přihrávka a nabídka po ní, odvaha 1x1, správné odehrání míče z předbrankového prostoru) a komunikace na hřišti.

"Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu. Až na výjimky se nám přes tréninkový deficit relativně dařilo plnit to, co jsme si řekli. Přísnější metr než obvykle dostali oba středoví hráči, na nichž by měla stát hra především v přechodové fázi. Byly tam dobré věci i špatné, napoprvé to ale oba zvládli dobře," říká Jan Blabla, asistent trenéra.

Výkon celého mužstva proti poslednímu mistrovskému utkání byl nesrovnatelný. Výborným vstupem do turnaje jsme vysoko přehráli Konice. V dramatickém utkání jsme remizovali s Přerovem a další dramatické utkání s Kroměříží rozhodčí necitlivě ukončil současně s vyrovnávací brankou Vrány, která nakonec neplatila a kluci si pobrečeli. Po přestávce jsme nedokázali zopakovat výkon z předcházejících zápasů, zbytečně prohráli s Uherským Brodem a tady se pro nás turnaj zlomil. Poslední zápas se nám již vůbec nepovedl. Rychle jsme inkasovali tři branky a s Brnem, které celý turnaj suverénně vyhrálo, nakonec odešli vysoko poraženi.

"Z trenérského pohledu dnes proti kvalitním soupeřům převážily pozitiva. Je ovšem nezbytné na sobě dál poctivě a intensivně pracovat i nad rámec tréninku, než přidáme třetí jednotku do mikrocyklu. Je jen otázkou času, kdy se zlepšíme jak jednotlivci, tak jako mužstvo, získáme první automatismy, sebevědomí a začneme se posouvat," dodává Jan Blabla, asistent trenéra.

Výsledky turnaje: TJ Sokol Konice 9:1, FC Viktoria Přerov 1:1, SK HS Kroměříž 1:2, ČSK Uherský Brod 0:2, Sparta Brno 0:10.

Za VM nastoupili: Jan Blabla, Aleš Nauš, Eliáš Trochta, Daniel Kleindorf, Damián Vrána, Sofie Hausová, Adam křížek, Jáchym Černoch, Maxmilián Veselý, Ondřej Žlebek, David Kalus, Filip Foltýn

Jan Blabla

U 9 + U 8
Den s Baníčky nám prozatím nevyšel kvůli počasí, ale včerejším výletem jsme si vše vynahradili na BaníkExpu (multimediální výstavě o 100 leté historii) a následně na ligovém zápase Baníku x Pardubic, který jsme konečně dotlačili v hledišti k vítězství 3:0. Kluci viděli na vlastní oči velký ligový zápas a na vlastní uši slyšeli spoustu Ostravských chorálů a se sedadly kousek od kotle si to pořádně užili.