Jaký byl týden v mládeži Valašského Meziříčí 31. srpna - 7. září

Další herní víkend naší mládeže je za námi. Starší dorost stále neporažen.

U 19
TJ Valašské Meziříčí - MFK Vítkovice 4:2 (1:1)

Branky: 39. pen. Plandor, 50. Vaigl, 71. Vrána, 90. Vozák – 12. Kunz, 64. Staniek

Sestava: Kvapil – Pastrnek, Kurinec, Nohavica, Plandor (69. Zahradník) - Veselý, Bílý, Vaigl, Juřík (71. Šimurda) – Vozák, Vrána

V úvodních minutách jsme měli dvě velké šance. Vozák ani Bílý své přehození brankáře neproměnili. A tak se radoval soupeř. Nedorozumění v zadních řadách vyřešil prostřelením brankáře na bližší tyči. Hned nato jsme mohli srovnat Veselým, ale opět se z vyložené šance nepodařilo skórovat. Vyrovnání přišlo až po penaltě na Bílého. Proměnil bezpečně Plandor.

My jsme se v úvodu druhého poločasu dokázali Vaiglem dostat do vedení. Důraz Vrány vedl k zisku míče a následný prudký centr Vozáka uklidil střelec hlavou citlivě k tyči. Soupeři si nic nedarovali a na hřišti to jiskřilo. Vítkovice dokázaly srovnat po našem nekvalitním odehrání míče a následné prudké střele z úhlu. Remízový stav vydržel sedm minut. Prosadil se Vrána, který dohrál situaci po rohu Bílého a odrazu od břevna a vrátil nám vedení. V samotném závěru se prosadil Vozák. Z bezprostřední blízkosti zasunul míč do sítě po předchozím uvolnění se a milimetrové přihrávce Šimurdy.

Těžký zápas s kvalitním soupeřem moc krásy nepobral. Nebyl sice nudný, ale byl plný soubojů a dlouhých míčů. Týmy si navzájem dokázaly bránit rozehrávku odzadu. Nebyla to úplně naše hra. O to důležitější je zisk všech bodů.

Jan Pítr

U 17
TJ Valašské Meziříčí - MFK Vítkovice 2:4 (0:2)

Střelci: 58', 71' (p) Marek.

Sestava: Krejčíř, Hub (Pečiva 85), Kovář, Bětík A., Novosad( Kostka 46'), Koňařík (Sovák 66'),Vavřík, Sedlák, Marek, Zubík (Kozlovský 62'), Květák (Bětík R. 46').

Další mistrovský zápas, jsme přivítali doma silný tým z Vítkovic. Od začátku zápasu hosté vysoko napadali naší obranu. I když jsme to věděli a připravovali jsme se na to celý týden, tak na hřišti docházelo ke velkým chybám. Neustále nás trápí první dotek a nepřesné jednoduché přihrávky. V 19' minutě jsme nezachytili jeden brejk a Krejčíř hasil faulem v pokutovém území. Hosté se nemýlili a pokutovým kopem otevřeli skóre na 0:1. Po obdrženém gólů se nám povedlo trošku srovnat tempo, avšak přišla druhá penalta. Kovář skvěle vybojoval míč, avšak při snaze vyřešit akci fotbalově, o něho znovu přišel a na poslední chvíli fauloval hráče v pokutovém území. Druhou nařízenou penaltu hosté bez problémů proměnili a zvýšili tak v 33' minutě na 0:2 .

O poločase došlo k prostřídání hráčů a nabádání k většímu důrazu a vysokému napadání. Aktivní přístup našich hráčů nám vycházel a hosté se dostávali čím dál víc pod tlak. V 58' minutě po krásném propichu snížil Marek na 1:2. Bohužel o pár minut později přišlo opět navýšení skóre Vítkovic. Po nepohlídané zadní tyčce zvýšili na hosté na 1:3.

Kluci z Valmezu to nezabalili a za každou cenu chtěli zápas zlomit na svou stranu. V pokutovém území byl v 71' minutě Marek faulován a tentýž hráč snížil na 2:3. Naše aktivní hra, dělal problémy Vítkovicím, už to vypadalo na vyrovnání. Bohužel po našem rohu, upláchl vítkovický kapitán naší obraně a zvýšil na konečných 2:4 v 75'. Ke konci utkání už to bylo velmi vyhrocené a to hlavně hostující střídačkou, když byl v 85' minutě oprávněně vyloučen hostující hráč. I přes obrovský tlak, se nám nepovedlo vyrovnat.

Mrzí mě, že opět dostaneme hloupé góly. Musíme se více zaměřit na koncentraci při bránění standartních situací. Musím však všechny pochválit za snahu o kombinaci, která se neustále zlepšuje . Šanci v sestavě dostali jiní hráči a tak jsem rád, že se daří téměř všechny zapojit do hry. Mrzí mě zbytečné chování lavičky hostů, které do mládežnického fotbalu nepatří.

V týdnu nás opět čekají 4 tréninky a v sobotu zavítáme do Přerova.

Lukáš Bayer a Vojtěch Krajča

U 15
FC Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 2:4 (1:3)

Sobotní zápas nám sedl parádně. V prvním poločase jsme na soupeře vletěli a bylo nás plné hřiště. Zase nám vyšel vstup a v 5' už to bylo 0:2 v náš prospěch. Bílovec sice snížil ale brzká branka na 1:3 nás celkem uklidnila. Měli jsme v prvním poločase ještě hodně šancí, ale že jsme páliči, na to už jsme si zvykli. Do druhého poločasu jsme opět nahodili dva mladší kluky do hry a chvíli jsme se na hřišti hledali. Jenda měl tutovku na 1:4 ale klasicky to spálil. Bílovec dal se štěstím branku na 2:3 a chtěli uhrát remízu. Naštěstí po krásném úniku Dejva uklidil míč do soupeřovy brány a svým hattrickem stavil konečné skóre na 2:4. Vezeme domů důležité 3 body proti těžkému soupeři. Teď zapracovat na tréninku na nedostatcích, kterých je tam stále hodně a v sobotu jdeme doma na Šumperk. Další vynikající soupeř na kterého se musíme dobře připravit.

Filip Pikal

U 14
FC Bílovec- TJ Valašské Meziříčí 7:2 (5:0)

Cílem dnešního utkání bylo vyzkoušet 4 typy sestavy, abychom měli představu, jak kluci fungují v jednotlivých kombinacích. Bohužel první polovinu nedohrál Perun pro obnovené zraněni třísla, což se projevilo na pevnosti obrany a výsledků 5:0. Do druhé poloviny jsme vstoupili s novou sestavou a energii a snížili na 5:2. Místo abychom po šanci dotáhli na 5:3, přišla z protiútoku sprcha 6:2. I tak kluci nepolevili a až do konce bojovali. Za odměnu skončila druhá polovina 2:2. A nebyla to náhoda, ale vysledek tréninku v týdnu, který musíme zopakovat znovu a znovu.

Ondřej Koňařík

U 13
TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 7:8 (4:4)

Střelci:3x Miroslav Hadaš, 2x Michal Frydrych, Luboš Pavelka, Matěj Randýsek.

U 12
TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 0:2 (0:0)

U 11 druhá na turnaji Canis Cup v Ostravě
V sobotu jsme se zúčastnili kvalifikačního turnaje spřátelených klubů Baníku Ostrava, kde se kromě nás představil Hodonín, Znojmo, Hlučín, Třinec, Karviná a Cheb.

Pouze vítěz dnešního turnaje se kvalifikoval na velký turnaj, který se uskuteční později na podzim, za účasti nejlepších českých mužstev a evropských, včetně AC MILAN nebo WEST HAM United!!!

Nakonec nám tedy postup utekl o skóre, asi 2-3 góly, a skončili jsme druzí, po 2 remízách a 4 výhrách.

Možná stačilo porazit Hlučín, kdy jsme neproměnili mnoho šancí a remizovali 1:1.

Ale to je pouze kdyby.... tzn. jedeme dál.

Čeká nás další zápasová a tréninková porce a o víkendu turnaj 5+1 Matrix cup v Jarcové a v neděli turnaj 6+1 FM Cup ve Frýdku-Místku.

Nicméně široký 20ti členný tým vše skvělé zvládá a fotbalový herní posun je výrazný!