Mládež

31.08.2015

Dorost Lidečka nestačil doma na Napajedla

Ve čtvrtém kole podzimní části jsme přivítali celek Napajedel, současného lídra naší tabulky, který zatím vyhrál všechny tři předcházející utkání. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř a hráče jsme připravovali na to, aby v tom nesnesitelném počasí drželi míč na svých kopačkách a aby nás soupeř musel honit.Lidečko - Napajedla 0:4 (0:2)

Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný. Oba týmy chtěly hrát fotbal a kombinovat. My jsme byli přece jen důraznější při napadání, soupeř zase silnější v osobních soubojích. Bohužel hned první akce soupeře skončila gólem. Na levé straně v půlce hřiště ztratil míč Robin Žák, soupeř nahrál volnému hráči do středu, kde naši stopeři byli rozestoupení a zbytečně zatažení v defenzivě a hostující útočník zakončil z dvacítky přesně k tyči, 8. minuta 0:1. Od této branky se obraz zápasu rapidně změnil. My jsme začali soupeře přehrávat, dobře jsme presovali, nutili Napajedla k chybám a ztrátám míče a začali jsme si vytvářet první velké šance. Jenže ani Michal Gargulák dvakrát, ani Patrik Juřička, Dominik Ryza nebo Michal Harnádek své šance neproměnili. Když náš tlak gradoval, tak záložník Jurčík za Napajedel se dopustil velké chyby. Ve 30. minutě při souboji na lajně s Patrikem Juřičkou se po něm ohnal a jistý a přesný rozhodčí Filgas jej jednoznačně poslal do sprch. Tímto i vygradoval náš tlak. Opět svou velkou šanci zahodil Michal Gargulák a Michal Harnádek a pak přišla zbytečná chyba. Opět na naší levé straně ztratil míč Roman Brhel, soupeř opět přihrával na střed, naši stopeři byli opět zbytečně zatažení a rozestoupení, první střelu ještě Mirek Novák chytil, ale dorážku už chytit nemohl, 40. minuta 0:2. My jsme se úplně sesypali. Do poločasu jsme mohli dostat ještě další tři branky, kdy hráči Napajedel chodili do zakončení ve třech i čtyřech na našeho jednoho hráče. Vše bylo vyústěno špatným postavením stoperů a zbytečným zatažením naší obrany, kde jsme díky tomu nechali mezi obrannou a záložní řadou velkou díru, kde měl soupeř velký prostor pro kombinace. A na tento problém jsem hráče před zápasem varoval. Bohužel neposlechli mě.

O poločase v kabině jsme si hlasitěji popsali chyby, kterých jsme se dopustili, s tím, že ještě zkusíme zápas otočit. Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně a naši nadějnou akci ve 47. minutě zastavila až nepřesná finální přihrávka Filipa Hynka. A pak přišla další chyba. Tentokrát ve středu pole jsme ztratili míč, soupeř opět poslal centra za naši obranu, stopér Marek Filák nepokryl hostujícího útočníka, Mirek Novák zbytečně vybíhal a byl u míče později, takže hostujícímu útočníkovi jen stačilo Marka odstrčit, ten se samozřejmě nechal a pak přelobovat Mirka Nováka a v 51. minutě to bylo 0:3. Tento gól už nás hodně poznamenal. Soupeř od té doby pohodlně kontroloval hru. My jsme si ještě nějaké šance vytvořili, ale žádnou se nám nepodařilo proměnit. Hostující hráči uzavřeli skóre v poslední minutě, kdy přetažený centr za obranu nesebral Mirek Novák, hosté ho doběhli, a uzavřeli skóre na 0:4. My jsme v tomto zápase absolutně nedodrželi stanovenou taktiku. Chtěl jsem, aby obrana hrála výš postavená, aby naši defenzivní hráči nebyli zbytečně zatažení a nedávali soupeři prostor pro kombinace a to se přesně stalo. Navíc jsme nebyli dostatečně důrazní v osobních soubojích. Taky nás poznamenalo to, že naši dva nejlepší hráči hráli dopoledne v Brumově a už v prvním poločase toho měli plné zuby.