Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Mládež

10.08.2019

Divoká remíza Valmezu U 17 v generálce na novou sezonu

V generálce na soutěž jsme nastoupili proti sedmnáctce Frýdku-Místku, která je účastníkem moravskoslezské dorostenecké ligy a v krásném areálu v Ostravici je od čtvrtka na soustředění.

Frýdek - Místek - Valašské Meziříčí U 17 5:5 (2:3)

Branky Valmezu U 17: Vrána 2, Plandor, Juřík, Plesník. 

Sestava: Večeřa – Sekyra, Nevaříl (K), Horák – Kubíček, Nerušil – Sušeň, Veselý, Juřík – Vrána, Plandor
Střídali: 45. Plesník (Sušeň), Kundrát (Horák).

 

 

Ještě ráno bylo uskutečnění zápasu v ohrožení, protože část týmu Frýdku-Místku postihla střevní příhoda a měli pouze devět hráčů, schopných nastoupit do zápasu. Po domluvě trenérů jsme ale nic nerušili a několik Valašskomeziříčských hráčů soupeře doplnilo. Je třeba říct, že kvalitním výkonem a svým jinak týmovým kolegům nic nedarovali.

 

Zvolili jsme opět rozestavení s třemi obránci a v dalším týdnu se budeme muset intenzivně věnovat taktickým přesunům záložníků a zajišťování krajních obránců. Branky, které jsme inkasovali, vycházely především ze špatného zajišťování a byly opravdu hodně laciné. Nicméně od toho je příprava, říct si, kde tým tlačí bota a podobným chybám se pro příště vyvarovat. Do této soutěže jsme však nespadli bránit, a co nás může těšit je útočná fáze. Náš tým v tréninku pracuje na tom, aby se prezentoval a bavil vysoce útočnou hrou, a to i za cenu rizika. Míče nenakopáváme a na útočnou polovinu soupeře se dostáváme kombinací a postupným útokem. Naši útočníci jsou produktivní a vytváříme si velké množství šancí. Dnes jsme se mohli radovat ještě několikrát, ale zakončení postrádaly větší jednoduchost. 

 

Co nás však jako trenéry může těšit nejvíc je fakt, že jsme neodpadli po fyzické stránce a ani v úmorném vedru nepřestávali hrát. Chystaná změna pravidel, kdy by dorost měl hrát jednotně devadesát minut, je pro hráče z kategorie starších žáků, kde se hraje sedmdesát minut, hodně velký přechod.

 

Michal Vacula