10.01.2022

Aktuálně z akademie Baníku Ostrava. Odchovancům Valmezu se daří, trenér Žemlík získal prestižní ocenění

V Tipsport lize se daří v dresu Baníku Ostrava odchovancům Valašského Meziříčí - bratrům Jaroňovým a Danielu Smékalovi.

Také druhý zápas Tipsport ligy Baník zvládl. A znovu se skvěle předvedlo ostravské mládí. Tým složený z mladých navrátilců z hostování, hráčů béčka i dorostu porazil na umělé trávě na Vistě Pardubice 4:2!

Výkon mladých baníkovců v utkání s Karvinou vyvolal řadu velmi pozitivních odezev. Čekalo se, zda Slezané předvedou něco podobného i proti Pardubicím. A už ve druhé minutě se prosadili Východočeši. Centrovaný míč z pravé strany se dostal až k Milanu Jiráskovi a bývalý hráč Baníku zblízka otevřel skóre.

Mladý tým Baníku však situaci skvěle zvládl. Pustil se do útočení a zanedlouho přišly šance. V 18. minutě Petr Jaroň překonal pardubického brankáře Jiřího Letáčka, na lajně však zaskočil Dominik Kostka, který míč z branky vykopl.

Ve 24. minutě si Matěj Šín poradil s několika bránícími hráči soupeře, poslal balon Petru Jaroňovi, jenž pálil těsně vedle.

O minutu později scházel Matěji Šínovi na malém vápně půlmetřík, aby dosáhl na centr Romana Zálešáka a poslal míč zblízka do branky.

Ve 26. minutě znovu Matěj Šín, tentokrát v roli asistenta. Poslal míč zleva před branku, tam se výborně zorientoval Petr Jaroň, který zblízka srovnal.

O deset minut později už Baník vedl. Roman Zálešák centroval a Matěj Šín byl důraznější než pardubičtí zadáci – hlavou otočil stav na 2:1 pro Baník.

Před koncem první půle měli dvě zajímavé možnosti i Východočeši, v té větší selhal Pavel Černý, který zblízka přestřelil.

Baník pokračoval ve výborném výkonu i po pauze. V 62. minutě nacentroval Marek Jaroň a znovu vítězil baníkovský důraz. Daniel Smékal byl hlavou u míče dřív než zadáci soupeře, což znamenalo vedení 3:1.

Několik výborných zákroků pak předvedl Lumír Číž v brance Baníku. Ten ze 65. minuty byl doslova zázračný. Martin Toml na něj po rohovém kopu pálil snad ze tří metrů a zdálo se, že Lumír Číž nebude mít šanci zakročit. Gólman Baníku ale bleskurychle vytrčil ruce a míč mířící do sítě senzačně vyrazil a následně chytil.

A Baník přidal čtvrtý gól. Daniel Smékal dostal z levé strany přihrávku do šestnáctky, gólman Jakub Markovič ho srazil k zemi a sám faulovaný penaltu proměnil - 4:1

V 82. minutě ještě snížil David Huf. Lumír Číž nejdříve vyrazil střelu mířící do šibenice, na Hufovu dorážku už ale dosáhnout nemohl.

ŽÁKOVSKÝ TRENÉR ROKU Z FCB

JAN ŽEMLÍK, současný trenér kategorie U15, se stal žákovským trenérem žáků z ČR za rok 2021!
Významného ocenění se dnes v Praze na Žofíně dostalo našemu trenérovi Janu Žemlíkovi, který byl na Galavečeru Našeho fotbalu odměněn za svou práci triumfem v této fotbalové anketě za rok 2021.