Krajský přebor

09.08.2015

Vigantice srazilo do kolen vyloučení a děravá pravá strana sestavy

I když fotbalisté Vigantic prohráli vysoko v Boršicích, mohou na zlepšeném výkonu ve druhém poločase stavět do dalších zápasů. Po celý duel jim nefungovala pravá strana sestavy a její průchodnost přinášela inkasované branky. Navíc byl v 11. minutě velmi přísně vyloučen brankář Slovák a navíc domácí se štěstím proměnili pokutový kop.

Hosté představili tři nové posily. Nigerije Eze Lemchi přichází na hostování z Petrovic u Karviné. Divizní zkušenosti z Lískovce mají také hráči z Frýdku – Místku David Musiol a Zbyněk Paleček. Do zápasu musel naskočit v základní sestavě i trenér Radomír Dian.

„Jen jsem lepil díru, měli jsme dvě absence do základní sestavy. Nastálo hrát nechci, ono hrát a zároveň trénovat nejde. Tedy nejde dělat na 100%,“ řekl k nastoupení v základní sestavě Dian.

„Zaspali jsme úvod zápasu a dostali první branku hned ve 2. minutě. V 11. minutě byl velmi, ale velmi přísně vyloučen náš brankář Slovák a navíc to byl pro nás dvojitý trest, protože domácí kopali penaltu, kterou se štěstím proměnili. Neměli jsme k dispozici náhradního brankáře a do branky musel jeden z našich hráčů. Všechny branky jsme dostali jako přes kopírák po pravé straně. Ve 27. minutě jsme prohrávali 4:0 a bylo po zápase. Ve druhém poločase jsme konečně začali plnit předzápasové pokyny. I když domácí měli častěji míč, my jsme jejich snahu už až na jeden případ eliminovali. Třikrát jsme šli sami na brankáře, ale dali jsme pouze jednu branku. V závěru jsme ještě donutili domácího brankáře k výbornému zákroku, kdy konečky prstů vyrazil Palečkovu střelu na břevno. Dostali jsme lekci z produktivity. Domácí dali čtyři branky ze čtyř a půl šancí, penaltu za ni nepočítám. Na výkonu ve druhém poločase, který jsme v deseti remizovali 1:1,však můžeme do dalších zápasů stavět,“ hodnotil porážku Vigantic trenér Radomír Dian.

Boršice – Vigantice 5:1 (4:0)

Branky: Klvaňa Tomáš 2, Filipský Petr 2, Šustr Václav – Paleček Zbyněk.

Vigantice: Slovák – Kožušník, Dian, Kučera, Musiol – Řepka, Mydlo, Bolcek, Lemchi – Křiva, Paleček. (Střídali: Martin Zetocha, Vičan, Pablo, Paprskář).