IV. třída

12.10.2017

Kanonýr Polic Ondřej Plesník již nebude kritizovat rozhodčí

Celek Polic je hlavním favoritem na postup z IV. třídy okresu Vsetín. Ve svém středu má kanonýra a rozhodčího zároveň Ondřeje Plesníka, který studuje v Brně přímo vysokou školu zaměřenou na kariéru budoucího profesionálního rozhodčího.

Celek Polic je hlavním favoritem na postup z IV. třídy okresu Vsetín. Ve svém středu má kanonýra a rozhodčího zároveň Ondřeje Plesníka, který studuje v Brně přímo vysokou školu zaměřenou na kariéru budoucího profesionálního rozhodčího. „Jsem ve druháku. Studium mne baví. Nyní se věnujeme nauce o těle, co všechno tělo umí a dokáže. Seznamujeme se s managementem fotbalového utkání a jeho řízením. Praxi mám v rámci řízení utkání Okresního fotbalového svazu Vsetín,“ popisuje současné zajímavé studium spjaté s fotbalem Ondřej Plesník.
Jako rozhodčí i jako hráč, to jsou dvě role Plesníka na fotbalových trávnících. Jako hráč je vyhlášeným střelcem, ale co jako rozhodčí? „Pískání mne baví. Chci se tomu věnovat nadále. Musím si trochu posypat popel na hlavu, že jsem jako hráč nyní po pěti zápasovém trestu, kdy jsem neudržel nervy na uzdě při rozhodování zápasu kolegou Švecem a dostal jsem za kritiku červenou kartu. Vím, že jsem to neměl dělat a nemohu si takové věci dovolit. Ono pískání kolegy Švece je pohádka sama pro sebe, ale i kdyby pískal sebe hůř, musím udržet nervy na uzdě,“ kaje se za svůj prohřešek Plesník.
Disciplinární komise mu jeden zápas z celkových pěti prominula a Plesník hladový po fotbale vyběhl ve Velké Lhotě na trávník a tam se hned hattrickem podílel na vysoké výhře favorita 6:1. „Zápas nám vyšel. Jeden gól jsem dal z dorážky, další jsem zakončil, když jsem měl čas a prostor. Branky hlavou ale u mne nečekejte, dal jsem snad dvě za život,“ vrací se k vydařenému zápasu rychlostní typ útočníka, který nyní čeká v kabině Polic na nový sazebník, aby za tři branky donesl poplatek.
Police patří k hlavním favoritům na postup do III. třídy. „Nehrál jsem proti Ratiboři B a Liptálu, což jsou naši dva největší konkurenti, protože jsem byl v trestu, ale více se mi z pozice diváka líbil Liptál. Letos chceme postoupit. I když máme marodku a někteří kluci studují a nedojíždějí pravidelně, před sezonou se kádr rozšířil na dvacet hráčů a zvýšená konkurence je na kvalitě poznat,“ dodává hráč a rozhodčí v jedné osobě Ondřej Plesník.

 
adidas-300x250
adidas-300x250.gif