III. třída - A

12.05.2024

Polemika - Valašská Bystřice reaguje na vyjádření Branek ohledně pokutového kopu v pátečním vzájemném utkání

Nařízení pokutového kopu v páteční dohrávce III. třídy utkání Branky - Valašská Bystřice vzbudilo velkou polemiku mezi oběma kluby.

Michal Pastorek je evidentně typ velmi zapáleného hráče pro hru a celý zápas s ním cloumají obrovské emoce. Pro svoji obranu a vlastní hráče je to výhoda, protože mají z branky stále dostatek informací a pokynů. Problém však může nastat v 70. minutě, kdy gólman v přemíře aktivity úplně zbytečným zákrokem v rohu vápna u zadní čáry "lehce" atakuje soupeřova útočníka. Jenže lehký atak takto urostlého a naspeedovaného hráče se podobá nárazu šaliny.
Tak jak se zachoval Kuba Vrábel, by se zachovalo 90% útočníků. Cítil nepřiměřenou sílu zezadu, tak spadnul. Docela jsem se divil, co byl rozhodčí Nuc ochoten si od domácího gólmana po odpískání penalty vyslechnout, ale kdyby zareagoval červenou kartou za urážky, určitě by se toto utkání nedohrálo.
To, že hráči Branek často přiznávají férové zákroky je sice šlechetné, ale úmyslné přišlápnutí zápěstí našeho ležícího útočníka už tak šlechetně nevypadá. Zkrátka hráči Branek, vydatně podporovaní domácími diváky na hranici regulérnosti za žádnou cenu nechtěli prohrát ani jeden souboj a právě tím si ty tři body vybojovali. I to je fotbal. Před jejich odhodláním "klobouk dolů", ať si body užijou a pan Pastorek může přestat plakat.  

Za TJ Sokol Valašská Bystřice Miroslav Mroček