Divize F

08.11.2019

Zbyněk Vinklár zůstává u fotbalistů Všechovic

Nevydařený podzim divizního nováčka Tatran Všechovice jsme zhodnotili v rozhovoru s trenérem Zbyňkem Vinklárem.

Jaké jsou největší příčiny posledního místa v tabulce a bilance s žádným vítězstvím?

Těch příčín je určitě více, ale jedna z hlavních je neustálá rotace hráčů kvůli zranění. V podstatě jsme nedali za celý podzim dva stejné poločasy, co se sestavy týče hlavně středoví hráči, stopeři a střední záložníci, kteří jsou pak jen ztěží nahraditelní. Někdy hráli kluci i když nebyli stoprocentně zdraví, jenom proto, že chtěli týmu pomoct, ale nemělo to kýžený efekt.

V kterých utkáních jste byli blízko výhry a proč vám to uteklo?

Hned v prvním utkání v Šumperku jsme sahali po třech bodech, nakonec z toho nebyl ani bod. Doma jsme dobře potrápili Kozlovice a byl to vyrovnaný zápas. Utkání v Bzenci jsme vedli poločas 0:1. A druhý se nám vůbec nepodařil. I další zápasy  v Brumově a doma s HFK jsme ztratili v druhých poločasech. Příčinu vidím i ve fyzické kondici, bohužel poslední měsíc a půl jsme se nebyli schopni dostavit v adektvátním počtu na tréninikovou jednotku a hned to bylo na hráčích znát. Bez tréninku se divize hrát nedá.

Jaký je největší rozdíl mezi divizi a Olomouckým krajským přeborem?

Největší rozdíl mezi krajem a divizí vidím v tom, že v divizi se potkávají hráči, kteří končí ligu  ve 35 letech a výš a naproti nim jdou mladí kluci, kteří mají ambice se tím fotbalem ještě třeba někdy živit. V každém týmu najdete nějakého ligového hráče viz. Kozlovice, Skaštice, Slavičín, Hodonín, Hranice, HFK, kteří předávají dál zkušenosti těm mladým. V krasjkém přeboru ještě zdaleka taková kvalita není. Vše je rychlejší a náročnější a  každé podcenění vám ta soutěž rychle vrátí.

Cítite velký dluh vůči vašim skvělým fanouškům, že jste jim nepřinesli radost z vítězství?

Dluh vůči fanouškům určitě citíme, hnali nás dopředu i teď hlavně ty poslední zápasy v Brumově byli neskutečně slyšet, stejně tak v Hodoníně. Věřím na jaře předvedeme lepší fotbal a první vítězství.

Měli jste k dispozici široký kádr, ale každé utkání jste byli nuceni střídat a ne jednou již v prvním poločase. Proč tomu tak bylo?

Široký kádr byl v přípravě i na začátku sezony, ale hned prvním zápasem se začal úžit, když si poranil koleno Petr Plešek v Šumperku.

Postupně se přidávali každým zápasem další hráči a naráz se to všechno otočilo. Součinost jednotlivých řad tím utrpěla a tím celkově naše hra. Prohrajte rázem 3 - 4 zápasy a naráz se ta energie týmy začne měnit. To ale k fotbalu patří a my si tím musíme projít a najít východisko pro jarní sezonu, kde chceme podávat určitě lepší výkony a výsledky.

Které posily se vydařily, které méně?

Z posil jsem byl spokojený s Markem Staňkem, který i když se moc střelecký neprosadil, tak vždy odvedl velké penzum práce pro tým. Kuba Kapusta dal gol až v posledním zápase sice, ale i on do týmu zapadl a na tréninku pracuje, má pořád potenciál se zlepšovat.

Jan Hostaša skvělý kluk do kabiny i na hřiště, pracovitý v tréninku a poctivý kluk, bohužel posledních pět utkání byl zraněný.

Honza Dobeš, pokorný skromný kluk a velký srdcař, který má fotbal rád. Bohužel nedostal u nás asi tolik prostoru, jak by si představoval, ale s brankařem Konečným tvořili silné brankářské duo.

Potenciál, který v sobě má Honza Kuběna u nás bohužel nenaplnil. Přeji mu ať se mu v novém působení daří lépe.

Je v silách vedení klubu a Vás připravit na jaro kádr v takovém složení, aby se pokusil zachránit?

Pře zimu budeme jednat s některým hráči, abychom tým vhodně doplnili. U týmu skončí Orava (pracovní povinnosti) Pavela Jaroslav má zdravotní problémy, Kuběna Jan. Proto se budeme poohlížet po stoperu, defenzivním, záložníkovi a útočniku.

Budete pokračovat jako trenér Všechovic?