Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Divize F

11.08.2019

Havířov - Valašské Meziříčí 1:1 (1:1)

Válečníci z Valmezu vezou z Havířova zasloužený bod

Mohli vyhrát, mohli prohrát. Hráli ale dobrý fotbal! Valmez se remízou z Havířova vrací do seriózní fotbalové společnosti.

Havířov - Valašské Meziříčí 1:1 (1:1)

Branky: 17. Malchárek - 13. Míchálek. 

Valašské Meziříčí: Michut - Vozák (55. Gajdoš), Švec, Michálek, Farkas Kiss - Jonáš Vrána, Žilinský, Juříček, Kadla, Šimon Vrána (90. Michal Kundrát) - Výmola. Trenér Pavel Hajný. 

 

V první šanci zápasu hlavičkoval nad domácí kapitán Malchárek, který prošel v lize například Zlínem nebo Baníkem Ostrava. Již úvod zápasu ukázal, že hosté se mohou spolehnout na vynikajícího Michuta v brance. Havířov hrozil Matušovičovými rohy, hostující brankář vychytal i Stanojkoviče. A pak začal hrát Valmez a hned z toho bylo vedení. Po obléhání pokutového území se do odraženého míče skvěle opřel Michálek a z hranice pokutového území otevřel skóre. Jenže hosté chybovali záhy na pravé straně a ideální nabídku Förstera uklidil do sítě zblízka za záda bezmocného Michuta Malchárek. A pak do konce poločasu měli výborně hrající hosté pět možností, jak překlopit stav na svou stranu. Po gólu volal krásný průnik Jonáše Vrány, Výmola přestřelil uvnitř vápna z dobré pozice, Jonáše Vránu vychytal domácí brankář Přibyl, Žilinský pálil těsně vedle a největší tutovku po skvělém centru Šimona Vrány spálil Výmola,kdy z první nastřelil jen brankáře. 

 

Druhý poločas nejprve pokračovali hosté ve své útočné aktivitě. Žilinský v gólové pozici nepropálil obránce. V 57. minutě přežili hosté klinickou smrt. Michut nejprve vychytal Stanojkoviče, pak čaroval po hlavičce spoluhráče Michálka a zabránil tak jistému vlastnímu gólu a z následného rokhu nebyl domácím uznán vedoucí gól pro útočný faul. Předposlední možnost měli hosté v 62. minutě, kdy domácímu brankáři jen vyprášil rukavice po rychle rozehrané standardní situaci Žilinský. Po zbytek zápasu se hosté velmi pozorně bránili. Ještě jednou mohli zápas strhnout na svou stranu. Po přiťuknutí Výmoly střílel z velmi dobré pozice Šimon Vrána svou slabší pravou nohou nad. Havířov měl závěrečný tlak, ale kromě série rohů z něho nic nevytěžil. 

 

"Pro mne jako pro trenéra je důležité, jak dnes hráči chtěli o ty body bojovat. Samozřejmě, že tam byly technické nedostatky, ale oproti generálce se Všechovicemi jsme chtěli útočit ve více lidech. Škoda, že nás trápila předfinální fáze, ale budeme na tom pracovat. Ve druhém poločase již bylo vidět, že jsme trochu šlapali vodu, ale pro psychiku hráčů je důležité to, že mají vybojovaný plusový bod a ten se počítá," řekl trenér Valmezu Pavel Hajný.