Divize E

17.03.2023

Výborné zprávy pro FC Vsetín - Obhajoba statutu SPSM a atestace umělky!

FC Vsetín se může pochlubit dalšími dvěma pozitivními zprávami.

FC Vsetín je a bude i nadále Sportovní středisko mládeže Fotbalové asociace. I na další sezonu. Na základě skončeného Licenčního řízení a především dobré práce trenérů mládeže FC Vsetín, můžeme konstatovat, že se FC Vsetín opět zařadil mezi fotbalovou asociací podporovaná střediska mládeže. 

"Můžeme tedy pokračovat v nastavené práci s mládeží na vysoké úrovni i v následujícím období. Poděkování patří všem trenérům, kteří se v našem klubu věnují mládeži, za jejich každodenní práci. Velké poděkování patří i rodičům, bez jejichž příspěvků by to nešlo. Táhneme všichni za jeden provaz. A jsme rádi, že vidíme výsledky, když se podíváme, jak se daří borcům kteří prošli SpSM v náročných divizních dorosteneckých soutěžích. Když vidíme jak se následně naši odchovanci zapojují do tréninkového procesu A-týmu. Těšíme se na například na výkony Petra Mikuše, Matěje Rodka a Honzy Jančiny v právě začínající jarní divizi mužů. Stejnou cestou mají našlápnuto o Martin Zbranek mladší, Valda Durmon a další. Tešíme se na všechny zápasy mládeže.
Je to náročná každodenní práce, mnohdy plná emocí ale myslím, že se nemáme za co stydět, když se podíváme dekádu za sebe.
Uvidíme co nás čeká v budoucnu. Nyní máme před sebou jarní náročné moravské soutěže, pak budou další kroky,"
uvedl pro klubový web předseda FC Vsetín Petr Říha. 

Těsně před jarními soutěžemi na Valašsko dorazilo i razítko, že i pro další dva kalendářní roky je umělka způsobilá k mistrovským zápasům.

"FC Vsetín se řádně stará o sportoviště, dostali jsme pochvalu od kontrolora, že na ty roky je umělka v poměrně dobrém stavu, bez závad. Však nás to také stojí nemalé úsilí a nemalé finanční částky. 10 let se nikdo neptá jestli není něco třeba. Ale když je třeba na umělce uspořádat nějakou sportovní událost, tak si všichni vzpomenou. Protože na Vsetíně bohužel stále není žádné sportoviště, kde by se i jiné sporty mohly předvést. Takže letos jsme už opět domluveni s atletikou, že 20. května proběhne pod Pecníkem další ročník Čokoládové tretry, pro mládež. Tradicí jsou i letní biatlony dětí. Náborové dny hokeje. Turnaje základních a středních škol. A pochopitelně každodenně hodiny tělocviku středních škol. Rádi pomáháme a vycházíme vstříc, aby Pecník co nejvíce sloužil sportu, dětem, škoda, že necítíme větší podporu.
Nicméně v této chvíli jsme rádi, že je vše v pořádku. Na jaro je naplánovaná opět specializovaná údržba bezmála za 100 tisíc korun,"
dodal Petr Říha.