Divize E

19.07.2015

Valašské Meziříčí je z poháru venku, Frýdek - Místek nepřijede!

Valašské Meziříčí vstoupilo do letní přípravy na nový divizní ročník pohárovým utkáním se suverénem loňské 1. A třídy, skupiny B Olomouckého kraje Ústím u Hranic. Tento celek budil respekt, protože vytvořil nevídaný rekord. V postupové loňské sezoně neztratil v mistrovských utkáních ani bod a všech 26 jich v řadě vyhrál!

Valašské Meziříčí vstoupilo do letní přípravy na nový divizní ročník pohárovým utkáním se suverénem loňské 1. A třídy, skupiny B Olomouckého kraje Ústím u Hranic. Tento celek budil respekt, protože vytvořil nevídaný rekord. V postupové loňské sezoně neztratil v mistrovských utkáních ani bod a všech 26 jich v řadě vyhrál!

Valašské Meziříčí vstoupilo do přípravy v úterý tento týden pod vedením Martin Kotůlka a do nedělního pohárového zápasu pilovalo kondici na vlastním stadionu nebo v jeho okolí. "Běhali jsme každý den a pracovali na kondici až do dnešního zápasu. V něm byl soupeř agresivnější, někdy až za hranu, ale rozhodčí to pustili, takže to bylo v pořádku. I když byl soupeř sehraný, dostali jsme v prvním poločase dvě hloupé branky po vlastních chybách. Ústí bylo rychlejší, více chtěli. Nebudeme se vymlouvat na fakt, že jsme k utkání odjeli pouze ve 13 hráčích, protože ty testované ještě nemáme zaregistrované. Naši branku ve druhém poločase dal po akci sedmnáctiletého dorostence Gillara Výmola," dodal k začátku přípravy a k samotnému pohárovému zápasu trenér Valašského Meziříčí Martin Kotůlek.


 

Předkolo poháru FAČR

Ústí u Hranic - Valašské Meziříčí 2:1 (2:0)

Branka Val. Meziříčí: Výmola.

Val. Meziříčí: Michut - Roupec, Přikryl, Michálek, Petr Plešek - Žilinský - Gillar, Kufa, Výmola, Macíček - Dragon. (Střídali: Jan Plešek, Martin Václavík).

Kádr Valašského Meziříčí doznává v letní přestávce několika změn. Rakouské angažmá získala brankářská jednička Kmecík, a tak vedení klubu muselo přivést adekvátní náhradu. Do role jedničky se pasuje z Rožnova přicházející Milan Michut, který patří k tomu nejlepšímu, co brankářský trh na Valašsku nabízí. Odchovanec Podlesí tak absolvoval těžkou pohárovou premiéru v novém týmu. "Řešíme ještě pozici druhého brankáře. Honza Příhoda není z dorostu vychytaný a Martin Majer nyní jedná s Rožnovem. Potřebujeme také brankáře pro rezervu," vysvětluje Kotůlek situaci na brankářském postu.

V pohárovém zápase chyběl Valašskému Meziříčí citelně obránce Brachánek, kterého ze hry vyřadil zánět rohovky.

K jakým dalším změnám dochází v kádru našeho divizního účastníka?

Valašské Meziříčí testuje dva ofenzivní hráče, Milana Dokoupila z Litovle a Jakuba Kapustu z Baníku Ostrava. "Potřebujeme ještě stopera a útočníka, uvidíme, jak se situace vyvine," dodává Kotůlek.

Klub prodloužil hostování s Roupcem, Přikrylem, Kufou, Petrem Plešekem a Dragonem.

Odešli Ješko, Kmecík a do zahraničí za prací odcházejí Neuberger s Černým.

Trenér Kotůlek lituje prohraného pohárového zápasu: "Působili jsme unaveně, ale to nás neomlouvá. Škoda, mohli jsme v prvním kole doma přivítat druholigový Frýdek - Místek. Nyní hrajeme s Hulínem. Asi vyjednáme, že místo poháru budeme hrát se soupeřem Ústí a tím bude Bystřice pod Hostýnem. Přes Davida Kobylíka nás čeká zápas s rakouským Grünau a generálku máme s Viganticemi."

kotulek

Mgr. Martin Němec