Divize E

08.12.2021

Valašské Meziříčí hodnotí rok 2021 - A tým

Dneškem zakončujeme cyklus hodnocení jednotlivých kategorií a to naším A týmem. O hodnocení jsme požádali trenéra Pavla Hajného.

Podzimní část sezóny byla specifická, protože 2 sezóny jsme nedohráli a poslední mistrovské utkání odehráli v polovině října 2020. Přípravu jsme proto zahájili už na začátku května, kdy jsme trénovali 3x týdně a v sobotu odehráli přípravné zápasy. Vlastní přípravu jsme pak zahájili 6.7.2021.

 

Kádr mužstva doplnili Martin Vašek, David Smílek, odchovanci, kteří se vrátili z Opavy a Pavel Macíček z Hlučína. Realizační tým posilnil Zbyněk Vinklár.

 

Chtěli jsme a chceme se prezentovat běhavým, rychlým fotbalem. Přístup k tréninkům byl dobrý a je pravdou, že na trénincích se hráči často ukazovali v lepším světle než v utkáních. Proto věřím, že má mužstvo potenciál se zlepšovat.

 

Výsledkově se nám vstup do soutěže nepodařil, prohráli jsme první utkání doma s Kozlovicemi. Naštěstí druhé utkání ve Strání jsme zvládli herně i výsledkově – vyhráli jsme 2:1. Ovšem kolísavé výsledky až do poloviny soutěže pokračovaly. V osmém kole jsme vyhráli ve Slavičíně a pak už do konce sezóny neprohráli.

 

Myslím, že tabulkové postavení odpovídá předvedeným výkonům. Mrzí hlavně výpadky doma, kdy jsme z šesti domácích utkání 3x prohráli, 2x remizovali a jen 2x vyhráli. Naopak ve venkovních zápasech to bylo mnohem lepší – 5x výhra, 1x remíza, 1x prohra.

 

Věřím, že zvládneme kvalitně přípravu a naše výkonnost se zvedne, budeme atakovat ještě vyšší příčky, s tím že naší prioritou zůstává, aby mužstvo tvořili naší odchovanci a hráči z okolí. Za A tým, Pavel Hajný.

 

Antonín Hořín