Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Divize E

08.09.2019

Sousedské derby bez vítěze

Kdo ztratil a kdo získal? Tuto otázku měli zřejmě na mysli jak hráči, tak i příznivci obou táborů.

Domácí zahodili téměř tři stoprocentní příležitosti, hosté pouze jednu, avšak tutovou. Čtyři minuty před koncem zahrávali pokutový kop, jenže tuto možnost nevyužili. Pikantností na tomto střetnutí byl fakt, že na lavičkách zasedli bývalí trenéři obou týmů. Na straně domácích to byl dřívější kouč Vsetína Charvát, na straně druhé trenér Mičega, který vedl spoustu let právě mužstvo Brumova.

 

Již úvodní minuty naznačily, že to bude především taktická bitva a mužstva se prezentují vyčkávací taktikou. Žádný z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu, a proto mužstva zvolila hru na jistotu. Zpočátku byli domácí více aktivní. Své útoky zakládali především po levé straně, kde nejprve vsetínský Dulík zastavil před hranici velkého čtverce Křivánka, a krátce na to čistě odzbrojil Naňák pronikajícího Štrbáka. Velmi pěkný okamžik nastal v 11. minutě hry, v níž z hranice šestnáctky prudce vypálil domácí Křivánek, ovšem jeho tvrdou ránu pod břevno vyrazil efektně Eliáš na rohový kop. Po následném zahrání se hra v poli srovnala a útoky se střídaly na obou stranách. Ve 13. min. vsetínský Vítek mířil vysoko nad a po něm neuspěl na domácí straně ani Chovanec, který hlavou nezužitkoval přesnou přihrávku Koloucha. K prvnímu ohrožení brumovské branky došlo ve 23. minutě, kdy z trestného kopu mířil Matůš těsně vedle. V těchto chvílích byl již Vsetín iniciativnější a dostal svého soupeře pod tlak. K jeho utlumení výrazně přispěla situace ze 37. minuty, kdy se velmi nešťastně zranil po hlavičkovém souboji pilíř vsetínské obrany Matůš a po ošklivém pádu na zem musel být odvezen do nemocnice. Doufejme, že se nebude jednat o nic vážného a během krátké doby se vrátí zpět na trávník. Do konce prvního poločasu se již neudálo nic převratného, a tak za nerozhodného stavu odcházela obě mužstva do kabin.

 

I druhá půle se nesla ve znamení předešlého dějství, kdy se oba soupeři zaměřili především na úspěšné zvládnutí defenzívy a následující rychlé kontry. Rozčarování do vsetínských řad přinesla 52. minuta, kdy hlavní rozhodčí Humený celkem necitlivě po faulu na Hořelicu přerušil hru a ve výhodné situaci zabrzdil více než slibně se rozvíjející vsetínský útok. Poté již následovaly po dlouhé odmlce domácí šance. V 57. minutě se po školácké chybě Vítka dostal k míči Štrbák a nechal vyniknout výborným zákrokem Eliáše. Vlastně poprvé v druhém poločase zahrozili hosté v 68. minutě Mačkem, který přízemní střelou z trestného kopu z dobrých třiceti metrů nastřelil tyč Vaculíkovy svatyně. Následně se přihlásili o slovo znovu domácí, kdy nejprve Křivánkova střela přeletěla i pletivo za hostující brankou, a rovněž Kocourek ve střelbě naprosto selhal. Domácí budou asi dlouho žehrat na situaci ze 71.minuty, kdy na brankové čáře fantastickým zákrokem vyrazil Eliáš na roh z bezprostřední blízkosti střelu Chovance. Chvíli na to Eliáš své mužstvo znovu podržel, když zneškodnil ránu Štrbáka. Ke konci zápasu však začalo zle kousat i vsetínské mužstvo. V 80. minutě po úniku Naňáka se dostal do slibné šance Řeřucha, jenže branku hostů přestřelil. V 86. minutě ale mohl vsetínský celek rozhodnout o svém vítězství. Výborně hrající Mydlář pronikl zcela lehce z levé strany do pokutového území, kde byl nemilosrdně sražen Kolouchem a hlavní arbitr ukázal zcela jednoznačně na značku pokutového kopu. Z mužstva hostů však žádný z určených hráčů neměl odvahu penaltu zahrávat, a tak se míče ujal nejmladší hráč Vítek. Jeho nepříliš umístěnou ránu však brumovský gólman vyrazil a stal se hrdinou utkání. V závěru ještě Vsetínští nevyužili dvounásobnou možnost střílení trestného kopu těsně za hranicí šestnáctky. Surovec nejprve mířil do zdi a ihned poté ho napodobil Naňák. 

 

Z celkového vývoje předvedené hry je však výsledek více než spravedlivý. Z hlediska herního projevu nevybočil zápas z průměru, avšak svou dramatičností musel početné hlediště určitě uspokojit.

 

Jiří Kořínek