Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Divize E

02.09.2019

Na Slavičín zatím recept nenašli

Téměř v tropických podmínkách odehráli na svém stadionu vsetínští hráči další utkání divizní soutěže. Bohužel opět potvrdili, že to na svého rivala prostě neumí. I když v prvním poločase byli opticky lepším týmem, obdrželi v posledních sekundách, jak se jim bohužel často stává, gól do šatny, což jednoznačně určilo další ráz utkání.

Úvod zápasu byl oboustranně opatrný. První příležitost ohrozit branku hostů měl v 5. minutě Hořelica, jenže jeho trestný kop ze střední vzdálenosti skončil vysoko nad. Sporná situace nastala v 8. minutě, kdy jeden ze slavičínských hráčů zahrál ve vlastním pokutovém území rukou, ale tuto situaci ponechal hlavní rozhodčí Heger bez povšimnutí. Téměř gólová šance se naskytla domácím v 18. minutě, kdy velmi dobrý přízemní centr Bubláka z pravé strany nezakončil nejprve Hořelica a následně Naňák. Poté se hrálo převážně ve středu hrací plochy, bez jakéhokoliv oboustranného zakončení. Ve 27. minutě se dostal poprvé na dostřel i soupeř, přesně mířenou střelu Školníka skvěle vyrazil Eliáš. Chvíli na to zahrával hostující Kalus z levé strany trestný kop, po hlavičce Goni ale Eliáš zasahovat nemusel. Další možnost ke skórování se naskytla vsetínskému mužstvu ve 33. minutě, kdy se po Bublákově centru snažil vystřelit Hořelica, ovšem jeho možnosti ke skórování zabránil v poslední chvíli čistým skluzem Salajka. Výbornou akci předvedli Vsetínští ve 35. minutě, v níž po vtipné narážečce Naňáka technicky vystřelil aktivní Bublák, gólman Vypušťák ale nádhernou robinsonádou jeho střelu vytěsnil na roh. Ke konci prvního poločasu se aktivita domácích zvyšovala. Ve 38. minutě se dostali do přečíslení čtyři na tři, avšak tuto možnost promarnil Naňák, který se zbytečně se střelou unáhlil a svatyni hostů minul. Těsně před přestávkou se před hranicí velkého čtverce odhodlal ke střele Surovec, jehož přesně mířenou ránu zblokoval slavičínský Kocián a velmi tím usnadnil Vypušťákovi práci. Když se již zdálo, že oba týmy odejdou do kabin za nerozhodného stavu, unikl v nastaveném čase po levé straně svému strážci hostující Goňa, svůj milimetrový centr naservíroval přímo na hlavu nabíhajícího Juřici, jenž nabídnutou možnost stoprocentně využil. Domácí sehráli první poločas poměrně dobře, ovšem jeho závěr si bohužel opět nedokázali pohlídat.

 

Tento nešťastný moment poznamenal hru Vsetínských v průběhu celé druhé půle. Jejich aktivita vzala za své a otěže střetnutí převzali hráči Slavičína. Začali domácí postupně přehrávat, ovšem žádnou brankovou příležitost si prozatím nevytvořili. Ba naopak. V 55. minutě se blýskl nádhernou střelou z dobrých třiceti metrů Maček a Vypušťák byl určitě velmi rád, že jeho „petelice“ skončila těsně vedle pravé horní „šibenice“. Ale to bylo vlastně ze strany domácích prakticky vše. Hosté, když zjistili, že se domácí celek viditelně trápí, začali čím dál více zaměstnávat jejich obranu, včetně brankáře Eliáše. Za zmínku stojí 67. minuta, kdy výborně umístěnou ránu velmi pohyblivého Juřici bravurně vyrazil na roh. A vůbec, Eliáš byl v tomto zápase zcela jednoznačně nejlepším hráčem domácího celku, neboť po obrátce zneškodnil několik velmi dobrých příležitostí hostů. Přibližně od 70. minuty, ve snaze pokusit se o srovnání stavu, přeskupil domácí trenér Mičega své řady. Na hrot útoku vyslal k Hořelicovi zkušeného Matůše a vzadu ponechal pouze tři obránce. Tento záměr mu však nevyšel podle jeho představ. Brzy na to, přesně v 74. minutě, podnikli hosté v podstatě do úplně rozhozené obrany Vsetínských rychlý protiútok, při němž mladý obránce Řeřucha neodhlavičkoval míč tak, jak by si sám představoval. Ten se dostal přímo před kopačky úplně volného Juřici, jenž přesnou trefou bez přípravy pod břevno z hranice velkého čtverce nedal Eliášovi sebemenší šanci na tuto „pumelici“ reagovat. 

 

Po této situaci se již domácí nezmohli na žádný větší odpor a zkušení hráči Slavičína si své,  a dodejme, že zcela zasloužené vítězství, bezpečně pohlídali. Jednoduše řečeno, ve druhé půli bojovali Vsetínští hráči více sami se sebou, než se svým protivníkem. 

 

Závěrem je však nutno dodat, že vsetínský celek prozatím doplácí na velmi těžké rozlosování z úvodu soutěže. O napravení dosavadní nepříliš dobré reputace se zcela jistě pokusí tuto neděli ve Valašských Kloboukách, kde na něj čeká vzhledem k rekonstrukci hrací plochy v pikantním derby nováček soutěže z Brumova.