Divize E

23.06.2022

Klubové hodnocení jarní části divizního Valmezu

Sezóna roku 2021/2022 byla první, kterou jsem po dvouleté covidové pauze mohli všichni odehrát řádně a regulérně.

Náš A tým vstoupil do podzimní části sezóny úvodní porážkou s Kozlovicemi, na kterou však navázal dobrými výkony proti Šumperku, Novým Sadům nebo remízou na hřišti Hranic. Nejemotivnějším zápasem bylo zcela jistě utkání TJ Skaštice - TJ Valašské Meziříčí, které po divoké přestřelce skončilo 4:5 a nabídlo mnoho infarktových stavů. Tým v tabulce přezimoval ve vrchní patrech a do jarní sezóny vstupoval jako pomyslný "černý Petr" soutěže. Po dlouhé zimní přípravě se vstup do jara povedl, úvodní remíza v Kozlovicích a výhra na hřišti v HFK dávala tušit, že hráči budou chtít hrát o stupně nejvyšší. Zlom nastal při zápase v Přerově a pomyslná sportovní facka: prohra 4:0 zatřásla celým týmem. Od tohoto zápasu tým nedokázal vyhrát a propadal se tabulkou soutěže na konečné 7. místo s 36 body s bilancí 10 výher, 6 remíz a 10 proher. 

 

Soutěž opanovali hráči SK Hranic, kteří postoupili do 3. ligy, naopak se s divizní soutěží rozloučil tým FC Strání.

 

Náš tým však ukazuje nadále velký potenciál a stále se řadí mezi jeden z nejmladších týmů divize složený zejména z našich odchovanců. Teď mají hráči zasloužené volno, ale již se plně pracuje na případných posilách týmu.

 

První potvrzenou posilou je hráč Adam Hrdlička, který k nám přichází z týmu Tatranu Všechovic. Další hráči jsou v jednání. 

 

Letní příprava pro hráče začíná 8. 7. 2022 a v rámci přátelských zápasů jsou domluveny utkání s týmem TJ Sokol Ústí a SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm. Samozřejmostí je i účast našeho týmu v předkole českého fotbalového poháru.

Antonín Hořín