Divize E

24.05.2023

Fotbalový stadion ve Valašském Meziříčí se dočká několika nových změn

Ten, kdo se v nedávné době pohyboval na fotbalovém stadionu, musel být velmi překvapen nebývalým stavebním ruchem.

Tento týden začala dlouho očekáváná rekonstrukce hřiště s umělým povrchem. Díky investici města Valašské Meziříčí se kompletně vymění stávající již nevyhovující koberec a nahradí zbrusu novou umělku té nejvyšší kvality. Samozřejmě bude vyměněn i okolní plot a součástí budou i fungl nové střídačky. Na začátku října, kdy by mělo být hotovo, bude mít tedy náš klub k dispozici zbrusu nové hřiště s umělým povrchem. Připočteme-li i nové LED osvětlení, bude se jednat o jednu z nejkvalitnějších ploch v okolí. Realizátorem rekonstrukce hřiště je firma A Sport Produkt, která stojí třeba za umělkou v Olomouci na Řepčíně, nebo umělé hřiště na Strahově pro AC Spartu Praha. 

Velké poděkování zde směřuje zejména městu Valašské Meziříčí, které celou rekonstrukci financuje. Nesmíme samozřejmě zapomenout ani na kluby, které nám aktuálně pomáhají s organizací sportovní činnosti a poskytly nám hřiště pro tréninky jednotlivých týmů. Jedná se o FC Lhotku nad Bečvou, FC Krhovou 1940, SK Zašovou 1926 a TJ Poličnou. Mockrát děkujeme!

A novou umělkou to nekončí. Souběžně se provádí i realizace cca 70m hlubokého vrtu, který zásadně pomůže při závlaze našich travnatých hřišť. Kopací práce budou v řádu dní již ukončeny a bude následovat napojení na stávající vodovodní rozvody. Tuto akci taktéž realizuje a financuje město Valašské Meziříčí. 

Věříme, že vše půjde podle plánu a v nadcházející sezóně budou všechny hrací plochy jen v tom nejlepším stavu.

Antonín Hořín