Divize E

25.06.2024

Benefiční turnaj firem O pohár starosty zakončil úspěšnou sezonu Fastavu Vsetín

Fotbalová sezóna skončila pro FC Fastav Vsetín nejlepším umístěním všech tří divizních týmů (mladší dorost, starší dorost i A-tým) nejlepším umístěním za poslední dekády.

Skvělou práci odvádí pochopitelně i ostatní trenéři na Vsetíně, na celoroční bázi, kdy se starají o bezmála tři stovky sportujících dětí.   

To vše za výrazné podpory města Vsetín, Národní sportovní agentury i zlínského Hejtmanství. Byť si všechny sporty, ve všech odvětvích, umí představit, že by to mohlo být lepší, ze strany státu. I proto se musí sportovní oddíly opakovaně obracet i na firmy a žádat o podporu své činnosti. My jsme každoročně vděčni za jakoukoliv podporu, kterou nám umí firmy poskytnout. Ani bez těchto darů bychom nemohli fungovat tak, jak fungujeme. Děkujeme všem větším i menším firmám, které nám i letos zůstaly věrny. Děkujeme v neposlední řadě generálnímu partnerovi, firmě Fastav Development, která velmi výrazně podporuje divizní A-tým mužů. Ten se umístil po letošní sezóně na krásném 4. místě a do dalšího ročníku má A-tým ty nejvyšší divizní cíle.  

A právě jako poděkování firmám a partnerům jsme letošní sezónu ukončili benefičním turnajem O pohár starosty města Vsetín, který nám přišel pan starosta zahájit. Zahráli si zaměstnanci firem, které mohly utvořit fotbalové týmy. Což není vždy úplně jednoduché, pokud například ve firmě tvoří 90% zaměstnanců ženy. Ale v takových případech se zase trenéři věnují celoročně dětem těchto maminek ve fotbalovém oddíle. Velké poděkování patří všem firmám, které podporují náš klub, ať už si zahrají na benefičním turnaji, ze kterého bychom rádi udělali každoroční tradici, či nikoliv.     

Turnaj jsme pojali navíc jako benefici, kdy jsme 14 dní před turnajem v internetové aukci dražili podepsané fotbalové i hokejové dresy, mezi kterými byly i zajímavé kousky. Michal Horňák nám například poslal ze sparťanské šatny podepsané dresy mistrů republiky a reprezentantů Krejčího a Kuchty, včetně celé mistrovské Sparty. Mimo jiné svého nového majitele našel i dres Baníku Ostrava, našeho současného trenéra A-týmu Lukáše Pazdery, který za Baník hrával. Zajímavý byl také podepsaný dres Bohemians Praha, se jmenovkou Lukáše Matůše, bývalého vsetínského kapitána, který hrával za Bohemku, před návratem na Valašsko. Kuriozitou je, že současné dva podepsané dresy FC Fastav Vsetín kapitána Davida Dulíka a nejlepšího střelce Martina Zbranta, vydražil sběratel až z dalekého Walesu! Až na ostrovy sahá sláva vsetínské kopané (    

Další dresy pak diváci mohli získat v tombole při samotném benefičním turnaji. Jsme rádi, že se akce povedla a udělala radost fanouškům a sběratelům. Díky aukci jsme mohli vygenerovat i další finanční dar, který jsme při zahájení benefičního turnaje předali zástupci dětského oddělení Vsetínské nemocnice. Takové šeky z našich turnajů se nám dařilo předávat dětskému oddělení Vsetínské nemocnice již v minulosti. Protože si uvědomujeme, že ne každé dítě, má to štěstí být zdravé a mít možnost sportovat. Byl to tento rok již druhý šek na 30 000,-Kč, který fotbalový oddíl svou činností a sbírkami vygeneroval. První byl dar na léčbu Beníka Matůše. Věříme, že budeme umět pomoci i v budoucnu.     

Děkujeme všem, kteří s organizací benefičního turnaje a s celou činností fotbalového klubu pomohli a celoročně pomáhají. Velké poděkování patří firmě TES, která nám organizačně pomohla velmi výrazně s turnajem.  

Výsledek turnaje není úplně podstatný , hlavní byla myšlenka. Neméně důležité bylo , že se nikdo nezranil a všichni si užili krásného fotbalového dne. V každém týmu, ve všech firmách, se představili bývalí fotbalisté a kamarádi, kteří se dříve potkávali na zelených pažitech a nebyla tedy nouze o srandu a dobrou náladu. Nicméně můžeme prozradit, že putovní pohár starosty města Vsetína převzal pro firmu Fastav Development hráč týmu, pan Vlastmil Fabík mladší, spolu s dalšími prošedivělými vsetínskými fotbalovými matadory. Věříme, že příští rok bude snaha mnohých firem si pohár vykopat do svého držení, budeme se těšit.

Děkujeme ještě jednou za pomoc a všem, kteří podporují vsetínskou kopanou a činnost vsetínské fotbalové mládeže.          

Za výkonný výbor FC Fastav Vsetín

Petr Říha, předseda oddílu.