20.07.2015

Zbyněk Jurajda hodnotí vítězství P. Bečvy na Memoriálu Josefa Bolcka

Prostřední Bečva si vynikající formu z předešlé sezony přenesla i do přípravného období na tu novou. Její hráči pod vedením trenéra Zbyňka Jurajdy vyhráli silně obsazený memoriál Josefa Bolcka na Prostřední Bečvě. Trenér vítězů se vrací k hodnocení vítězů nedělního přípravného klání.

"V prvním zápase nám los přidělil celek Vigantic. K utkání jsme vzhledem k síle soupeře nastoupili s respektem. Po pár minutách jsme mohli z ojedinělých brejků vést 2:0, ovšem gólové šance nebyly vyslyšeny. Následně nás Vigantice potrestaly dvěma rychlými góly, které padly po našich hrubých chybách. Druhý poločas jsme však ovládli hru a třemi krásnými brankami jsme rozhodli o postupu do finále.

Ve finále náš čekalo mužstvo Hutiska. Vzhledem k panujícímu horku a časové prodlevě po utkání o 3. a 4. místo jsme nastoupili do finále ve vycházkovém tempu. I přes tento handicap jsme byli opět lepším mužstvem a vyhráli jsme. Turnaj se nám povedl po všech stránkách a ti i přesto, že jsem v týmu postrádal několik stálých opor včetně kapitána Kuby."

Prostřední Bečva vyhrála poprvé tento putovní turnaj a má motivaci do dalších ročníků, aby se jí to podařilo ještě dvakrát a držela ho nastálo ve svém vlastnictví. Nyní čeká tým předkolo krajského fotbalového poháru, kdy Prostřední Bečva zajíždí do Kateřinic. Pokud uspěje, přivítá doma Fryšták, takže má o motivaci postaráno.