1.B třída - skupina A

10.05.2022

Vyjádření Radka Číže k prohlášení FK Prostřední Bečva

Vážený předsedo FK Prostřední Bečva, pane Polášek,

Věřte mi, že výroky, které jsem pronesl po utkání s Ratiboří pro informační web Valašský fotbal, jsem v žádném případě nepronesl v emocích, jak se domníváte a na upřesnění dodávám, že jsem ani nebyl pod vlivem žádných látek, neboť mne telefonát od p. Němce zastihl při jízdě autem do zaměstnání na noční směnu v čase cca 1,5hodiny po ukončení utkání. A jestli jste snad počítali s nějakou omluvou z mé strany vůči Vašemu klubu tak Vás musím zklamat!!!

 

Po chvíli váhání, zda vůbec reagovat na Vaše prohlášení, mne při vzpomínce na Vaše poslední dva předchozí zápasy, včetně našeho vzájemného zápasu z Lidečka ze dne 24. 4. 2022, tedy cca před 14 dny, napadly následující skutečnosti, na které nejde nereagovat a které jsou zcela v rozporu s Vaším prohlášením a dokonce mne přiměly k pochybám o Vás, zda jste prohlášení za FK Prostřední Bečva vůči mé osobě a tom jak jste ten „nejčistší“ fotbalový klub na Valašsku psal s tzv. čistou hlavou.

 

Ve Vašem prohlášení je psáno, že jednoznačně podporujete činnost rozhodčích a snažíte se průběh zápasů nekomplikovat. V našem vzájemném zápase tomu ale určitě tak nebylo. Verbální projevy Vaší lavičky a zejména Vašeho trenéra pana Šuláka vůči hlavnímu arbitru, mé osobě, ale především vůči mladému osmnáctiletému pomeznímu rozhodčímu, jste již asi zapomněl a to i přesto, že jste na té lavičce seděl a vůbec nezasáhl a situaci se nesnažil nijak zklidnit. Tímto Vám chci dále připomenout chování Vašeho trenéra, který neváhal nejednou přeběhnout až do zóny pro trenéra domácího celku a zcela zbytečně nehezky slovně atakovat mladého začínajícího rozhodčího. 

 

Pro dokreslení situace čtenářům Valašského fotbalu svůj výrok na webu po našem nedělním utkání s Ratiboří opírám o vyjádření trenéra Brumova B, pana Vaňka, který vyšel ve Zlínském deníku po vašem minulém vzájemném zápase ze dne 1. 5. 2022, který byl řízen trojicí rozhodčích, z nichž jeden z nich, dovolím si tvrdit, vážně ovlivnil výsledek našeho utkání proti Ratiboři. Mimochodem tento sudí pochází z okolí Rožnova, tak jako část Vašeho současného kádru.

 

Závěrečná část komentáře p. Vaňka k utkání Prostř. Bečva – Brumov B:
„Závěr utkání byl hodně divoký. Nejdříve Habanec po chybě domácí obrany v 79. minutě srovnal. Poté sudí nařídil v 83. minutě proti nám nesmyslnou penaltu. Podařilo se nám v 86. minutě Struhařem vyrovnat. O chvíli později mohl Habanec strhnout výhru na naši stranu. V závěru stálo fotbalové štěstí při domácím týmu, který se po střele Vašuta mohl radovat v 89. minutě z výhry. Už jsem toho ve fotbalu zažil hodně a poznám, kdy sudí píská utkání tendenčně a to se i v Prostřední Bečvě stalo. Prohrát jsme si ale za tu naši dřinu nezasloužili a sportovní štěstěna se k nám tentokrát obrátila zády."
Zdroj: https://zlinsky.denik.cz/fotbal-kraj/i-b-trida-sk-a-lidecko-nevyuzilo-presilovku-a-padlo-v-hovezi-20220502.html

 

Jediné, s čímž ve Vašem prohlášení si dovolím souhlasit je, že chyby rozhodčích občas přijdou a k fotbalu patří. Zcela správně jste použil slovo občas. Pokud ale jsou proti Vašemu mužstvu nesprávně a tendenčně posouzeny dva nedovolené zákroky v pokutovém území během cca 6 minut a přitom rozhodčí situaci dobře vidí, tak již nelze mlčet. Dovolím si také vzpomenout poněkud zvláštní slovní výroky hlavního sudího při našem utkání s Ratiboří vůči našim hráčům týkající se mužstva FK Prostřední Bečva.

 

Závěrem chci říct, že jsem samozřejmě nikoho při něčem nekalém v rozporu s fair play nepřistihl, ale věřím, že čtenáři si na základě výše uvedených skutečností udělají svůj názor na věc. 
Tímto považuji vzniklou záležitost za uzavřenou.

 

S úctou a pozdravem Radek Číž – trenér SK Lidečko