31.08.2015

Radek Chmela ústřední postavou derby v Lidečku

V krásném nedělním odpoledni přivítalo Lidečko na svém hřišti tým nedaleké Francovy Lhoty. Zápas začal v horkém počasí tak trochu v poklidném tempu.

Lidečko - Francova Lhota 0:2 (0:1)

Branky: Radek Chmela, Robert Zimek.

První šanci na straně Lidečka měl po standardní situaci, Patrik Novák, ale hlavou mířil nad branku. Hosté hned ze své první šance vstřelili branku v 19. minutě, kdy po chybě obrany spolu s brankářem pohodlně lobem nad domácího Chromíka skóroval Chmela. Od této branky byli domácí lepším týmem. Byli silnější na míči a hostující obrana byla hodně přetížená, jenže do koncovky se domácí dostávali pouze při standartních situacích. Po půlhodině hry, při další standartce, se k odraženému míči dostal Zdeněk Havelka, ale z malého vápna nikým neatakován, mířil nad branku. Do konce poločasu už se nic neudálo.

Ve druhém poločase byl ráz zápasu podobný. Lidečko soupeře tlačilo a hosté čekali na brejky a v obraně hráli spolehlivě. Tím pádem domácí opět spoléhali pouze na standardní situace. Do velké šance se dostal kapitán Radek Číž, ale taky netrefil. Hosté rozhodli zápas v 81. minutě, kdy odražený míč z našeho vápna odvrátil Tomáš Františák do středu hřiště, kde ale nebyl ani jeden středový hráč Lidečka, hráč Francovky poslal míč na Chmelu, který dostal na pravé straně prostor, zatáhl míč do vápna, vystřelil, Honza Chromík jeho ránu vyrazil, ale na dorážku Robert a Zimka už nemohl dosáhnout, 0:2. Do konce zápasu už hrálo Lidečko vabank a to byla voda na mlýn pro rychlé ofenzivní hráče Francovy Lhoty, kteří mohli přidat ještě více branek, ale skóre už se neměnilo.
"Tento zápas se nám bohužel nepovedl. Jen škoda, že to bylo právě derby se sousední Francovkou. My jsme nehráli špatně, ale ve finální fázi a v koncovce nám chyběl větší důraz a kvalita. Za stavu 0:1 jsme měli několik šancí na vyrovnání po standartkách, ale neproměnili jsme je a hosté rozhodli z brejku. Hostující hráč Chmela opět ukázal, že pokud dostane jen trochu prostoru, tak toho dokáže využít. My i kdybychom dnes hráli ještě jeden poločas, gól bychom asi nedali. Hosté vyhráli zaslouženě," dodal k utkání předseda Lidečka Josef Hyžák.