14.09.2015

Kateřinice potvrdily v Lidečku, že patří do špičky

Ve čtvrtém domácím zápase nové sezóny přivítalo Lidečko rozjeté Kateřinice. Do zápasu vstoupil lépe domácí tým. Lidečko bylo silnější na míči, lépe kombinovalo a přišla i první šance, kterou neproměnil Radim Gargulák a pěknou střelu na branku soupeře vyslal aktivní Honza Novosad. Jenže hosté se poprvé dostali na dostřel k bráně domácích v 11. minutě a hned z toho byla úvodní branka, kdy střelu hostujícího Olšáka tečoval domácí obránce Havelka přesně do opačného koutu branky, než šel gólman Chromík, 0:1.

Lidečko - Kateřinice 2:6 (1:4)

Branky: Jaroslav Novosad, Roman Zezulka - Jiří Drda 2, Jiří Kuzník 2, Martin Olšák, Lubomír Dančák.

Domácí se z inkasované branky rychle otřepali. Honza Novosad posadil při standardní situaci míč na hlavu Patrikovi Novákovi a o chvíli později i Romanovi Zezulkovi, ale ani jeden brankáře Kateřinic nepřekonal. A pak přišla rozhodující čtvrthodina zápasu, během níž hosté nasázeli Lidečku tři branky. Nejprve mladý domácí obránce Marek Filák zbytečně fauloval hostujícího hráče a ze standartky se přesně trefil Kuzník, 27. minuta 0:2. Po této brance Lidečko ještě zareagovalo, když přihrávku Jana Novosada proměnil jeho bratr Jaroslav 28. minuta 1:2. A hned po této brance měl další velkou šanci na vyrovnání Roman Zezulka, ale neproměnil. Potom domácí udělali chybu v počáteční kombinaci a svůj nájezd na domácího Chromíka proměnil Dančák 42. minuta 1:3. A zkázu prvního poločasu dokonal minutu před přestávkou Drda 44. minuta 1:4.

Domácí se ale nevzdali a do druhé půle vstoupili odhodlaní s výsledkem něco udělat. Ve 49. minutě snížil Roman Zezulka na rozdíl dvou branek a o minutu později už domácí hráči i fanoušci viděli míč v síti po závaru ve dvacítce Kateřinic, bohužel pro domácí rozhodčí branku neuznal. Hosté definitivně zlomili odpor Lidečka v 55. minutě, kdy se podruhé v zápase trefil Drda, 2:5. V 81. minutě dostali Kateřinice od rozhodčího opět výhodu standartní situace, se kterou výborně opět naložil Kuzník a naposledy v tomto zápase upravil skóre, 2:6.

Josef Hyžák, předseda Lidečka: "V tomto zápase jsme opět, stejně jako před týdnem v Jablůnce, vůbec nemuseli prohrát. Do zápasu vstoupíme aktivně, jsme lepší, pak dostaneme nešťastný gól, další tři si dáme prakticky sami a je po zápase. Není to v této sezóně bohužel poprvé. Stává se nám to moc často a pak na tyhle naše chyby doplácíme špatným výsledkem. Budeme se muset zapracovat na naší obranné činnosti a taky se musíme vyvarovat až neskutečných individuálních chyb, kterých se dopouštíme. Pak doufáme, že se zlepší i naše výsledky."