09.08.2015

Kačice sehrály katastrofální první poločas

Kateřinice sice doma vysoko prohrály s Valašskou Polankou, ale o všem rozhodl první poločas, kde domácí nasekali tři hrubky, které mladé pušky z Polanky nekompromisně potrestaly. Jejich demolici řídil autor hattricku David Maček.

"Do 28. minuty jsme po třech hrubkách prohrávali 0:3. Pak jsme přeskupili řady, vystřídali a dostali se do zápasu. Jirka Drda postupně snížil až na 2:3 a hráli jsme vabank. Další dvě branky jsem dostali v posledních dvou minutách, což trochu zkresluje celkový výsledek. Ondra Ruman v naší brance dostal pět branek ze šesti střel, aniž by byť za jednu branku mohl. Hosté byli neskutečně efektivní a my jsem ve prohráli katastrofálním prvním poločasem," konstatoval po utkání zástupce Kateřinic Jiří Kuzník starší.

Komentář zástupce Valašské Polanky Jana Tajzlera:

"Začátek utkání vyšel Polančanům na jedničku. Již v 6. minutě otevřel skóre Filip Maček, když mu balon před prázdnou bránu naservíroval Lukáš Daněk. Domácí mohli odpovědět po rozehrávce, kdy z úhlu pálil Čtvrtníček, ale pouze do tyče. Naopak hosté ve 12. minutě udeřili znovu. Tentokrát Filip Maček vyslal svého bratra Davida k samostatnému úniku a mladý polanský útočník zvýšil. V 19. minutě zahrávali domácí trestný kop z výhodné pozice, střela Čtvrtníčka však byla sražena na rohový kop. O minutu později zkoušel Kolínka překonat Starec, ale polanský brankář byl na místě. Domácí se snažili o první branku nadále, ve 22. minutě hlavičkoval po rohu těsně nad Jiří Kuzník. Hostům útočná akce vyšla ve 27. minutě, David Maček si dokázal mezi dvěma domácími obránci zpracovat balon a poslal hosty do tříbrankového trháku. Domácí se však přeci jen dočkali úvodní branky sezony, Drda obešel Stanislava Adámka a z dvaceti metrů vypálil, s pomocí teče pak míč doputoval do sítě a první půle končila za stavu 1:3."

"Domácí vycítili v úvodu druhé půle šanci a zahájili ji mohutným náporem. Nejprve musel Kolínek vytáhnout střelu Starce, aby o dvě minuty proti stejnému hráči zasahoval znovu. V 52. minutě pak centroval Drda na hlavu Martinu Olšákovi, Kolínek úspěšným zákrokem zlikvidoval. Ovšem v 53. minutě už byl polanský brankář krátký na akci domácího Drdy, který se konečně dočkal a snížil na rozdíl jediné branky. Ta Kateřinice ještě nakopla a v 68. minutě měl srovnání na noze Čtvrtníček, ale z malého vápna poslal míč do náruče brankáře Kolínka. Závěr utkání patřil Polančanům, nejprve v 89. minutě vyslal Filip Maček střídajícího Barana, ten před bránou našel Zemánka a dorostenec v řadách Polančanů střelou z první oslavil premiérovou branku v mužském dresu. To ještě nebylo vše, v nastaveném čase nacentroval míč David Ondra Davidu Mačkovi a ten z voleje nádherně trefil a pečetil výsledek utkání na 2:5, Polančané tak slaví první tři body v nové sezoně."

Kateřinice - Valašská Polanka 2:5 (0:3)

Branky: Jiří Drda 2 - David Maček 3, Filip Maček, Zemánek.