1.B třída - skupina A

16.08.2015

Hrachovec se po sestupu učí, jak se vyhrává - jde mu to zatím náramně

Fotbalisté Hrachovce měli dobrý los. Výhodu dvou domácích zápasů s Prlovem a Lidečkem přetavili v šest bodů a po loňské bídně sestupové sezoně už zase vědí, jak chutná radost z vítězství.

Fotbalisté Hrachovce měli dobrý los. Výhodu dvou domácích zápasů s Prlovem a Lidečkem přetavili v šest bodů a po loňské bídně sestupové sezoně už zase vědí, jak chutná radost z vítězství.

Hrachovec - Lidečko 3:1 (2:1)

Branky: Brázdil, Volek, Orság - Novák.

"Vedli jsme po tečované střele Brázdila, která úplně změnila směr. Pak našel Varga Volka a my jsem soupeři utekli už na 2:0. Tvarůžek následně minul prázdnou branku a hosté z brejku Novákem snížili. Ve druhém poločase se hra přelévala ze strany na stranu, byl to rychlý fotbal. Po akci Volka přesně z první zakončil Orság a to nás uklidnilo. Pak se už jen dohrávalo, i když se hostě v  závěru marně dožadovali odpískání pokutového kopu," přidal komentář k zápasu předseda klubu Dušan Janošek.

Komentář a hodnocení předsedy klubu SK Lidečko Josefa Hyžáka: 

Opět je tu nedělní odpoledne a hosté z Lidečka tentokrát zajížděli ke svému druhému utkání nové sezóny na půdu Hrachovce, který spadl z vyšší soutěže. Zápas nezačal v žádném oslnivém tempu. Oba týmy začaly opatrně a ze začátku se pouze oťukávaly. Domácí přece jen získali lehkou územní převahu, kterou využili ve 24. minutě, kdy po rohovém kopu vyrážel hostující brankář Honza Chromík střelu pouze k domácímu hráči, který vystřelil a těsně před Honzou tečoval ránu hostující kapitán Radek Číž. O deset minut později už to bylo o dva góly. Domácí zatáhli míč po levé straně, hráč Hrachovce odcentroval a zcela volný útočník domácích pohodlně zakončil. Hostující hráči na konci poločasu domácí trochu přitlačili a výsledkem byl kontaktní gól přímo do šatny. Ve 44. minutě odcentroval z pravé strany Honza Novosad a Patrik Novák se hlavičkou nemýlil.

Hosté z Lidečka nechtěli odjet z prázdnou, ale tentokrát se jim hra vůbec nedařila. Vepředu měli lidečkovjani problém udržet míč, záloha byla tentokrát statická a obrana propustná. Domácí nehráli žádný oslnivý fotbal, ale na hosty z Lidečka to tentokrát stačilo. Další změna skóre přišla v 66. minutě, kdy hosté z Lidečka tentokrát nepokryli pravou stranu hřiště a nepokrytý domácí hráč opět pohodlně zakončoval pod břevno. Po této brance se ještě hráči Lidečka pokusili z výsledkem něco udělat, ale v dnešním zápase jim to prostě nešlo. V 75. minutě byl ve vápně domácích jasně stažený Patrik Novák, ale rozhodčí tuto situaci asi přehlédl. Závěr už byl ze strany hostí dost křečovitý a domácí si pohodlně výsledek pohlídali.

"Bohužel tento zápas nám vůbec nevyšel, ať už herně nebo výsledkově. První branku jsme si prakticky dali sami a při dalších dvou jsme špatně pokryli jak oba lajnové hráče, tak i zakončující útočníky ve vápně. Ale není každý den posvícení a my už se těšíme na příští kolo, kdy přivítáme nováčka soutěže, tým Prlova, kterého považujeme za štiku soutěže. Navíc několik hráčů Prlova hrálo u nás Krajskou soutěž dorostu, takže o náboj v tomto utkání je postaráno," dodal ke svému komentáři Josef Hyžák.

 

hrachovec

Mgr. Martin Němec