16.08.2015

A zase v akci Maček, tentokrát Filip

Valašská Polanka jasně ukazuje hned v úvodu soutěže, kdo je jedním z největších favoritů. Po Kateřinicích smetli její hráči tentokrát v domácí premiéře Ratiboř. Po Davidu Mačkovi z prvního kola dal tentokrát hattrick Filip Maček.

VALAŠSKÁ POLANKA - RATIBOŘ 7:0 (2:0)

V úvodních minutách se oba celky seznamovaly, Ratiboř do nové sezony vstoupila s omlazeným kádrem a domácí zjišťovali, co si proti novému Ratiboři můžou dovolit. V 8. minutě našel recept na defenzivu hostů Novák, když poslal centr na Davida Mačka, domácímu útočníkovi však na přesnou hlavičku scházelo pár centimetrů. Ve 13. minutě se však zrodila branková radost pro domácí, Filgas z trestného kopu nacentroval míč přesně na hlavu Filipu Mačkovi a ten poslal Polančany do vedení. Skvělý úvod domácích potvrdil ve 14. minutě Aleš Šafařík, tomu na zlatém podnose připravil branku David Maček. Po zbytek první půle měli více ze hry hráčí Valašské Polanky, ale vážnější brankovou příležitost už si Hajdův tým připravit nestačil.

Druhou půli zahájili domácí hráči aktivně, hned ve 46. minutě se po křídle urval Stanislav Adámek, dostal se až před brankáře Galetu, ale k dokonalosti mu scházela přesnější muška. Tu nepostrádal ve 47. minutě Filip Maček, domácí záložník si vybojoval balon a po individuální akci poslal svůj tým do tříbrankového trháku. V 55. minutě měl k brance blízko narozeninový oslavenec Novák, jeho trestný kop mířil jen těsně nad bránu Ratiboře. Hosté měli velkou příležitost v 63. minutě, Zbožínek dokázal střelou z voleje překonat Kolínka, ale za polanského brankáře včas zastoupil obránce Filgas. V 73. minutě pak obstaral pro polanské diváky lahůdku Šafařík, když tvrdou přízemní ranou ze 30m obstaral vedení 4:0. Ihned po rozehrávce se Polančané znovu usadili na útočné polovině hřiště a centr Nováka na Polanského znamenal zaokrouhlené vedení 5:0, pro Polanského to byla zdařila obnovené premiéra v dresu mateřského klubu. To však ze strany domácího týmu nebylo vše, v 79. minutě se k míči dostal David Maček a z otočky obstaral další dávku endorfinu pro sebe i pro celý svůj tým - 6:0. O minutu později pak trio mladíků připravilo další branku, míč putoval od Davida Mačka přes Barana, aby se dostal na Filipa Mačka a ten navýšil vedení už na 7:0. V 85. minutě mohl zkázu Ratiboře dokonat Stanislav Adámek, jeho krásnou střelu však vytáhl pohotovým zákrokem Galeta. Valašská Polanka tak zvládla domácí premiéru a díky lepšímu skóre vede I.B třídu.

Branky: Maček Filip 3, Šafařík 2, Maček David, Polanský.